Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE kobiet: Bułgarki ponownie lepsze od siatkarek Rumunii

LE kobiet: Bułgarki ponownie lepsze od siatkarek Rumunii

Siatkarki Bułgarii po raz kolejny okazały się lepsze od reprezentacji Rumunii w rozgrywkach Ligi Europejskiej kobiet. Po wczorajszej wygranej 3:0, dzisiaj miejscowe oddały rywalkom tylko jednego seta. Bułgaria jest liderem grupy A.

W drugim spotkaniu Bułgarek z Rumunkami na boisku pojawiła się Antonina Zetowa – 36-letnia gwiazda reprezentacji Bułgarii. Dla wiekowej i niezwykle doświadczonej zawodniczki był to debiut w rozgrywkach Ligi Europejskiej. Jak się okazało był on naprawdę udany, bo gospodyniom udało się wygrać 3 sety, a przegrać zaledwie jednego.

Pierwsze dwa sety ułożyły się po myśli reprezentantek Bułgarii. Ewa Janewa i jej koleżanki zwyciężyły w pierwszych dwóch odsłonach odpowiednio do 20 i 22. W tym momencie trener gospodyń, Dragan Nesić zdecydował się zdjąć Zetową i w jej miejsce wpuścić młodą i utalentowaną Emiliyę Nikołową. Zmiana ta nie wyszła zespołowi na dobre, ponieważ Rumunki od początku trzeciego seta wzięły się w garść i rozpoczęły z wysokiego „c". Objęły prowadzenie 4:0, a następnie 6:1. Na drugiej przerwie technicznej Rumunki prowadziły 4 „oczkami" (16:12). W ekipie Bułgarek na uznanie zasłużyła Ewa Janewa, która bardzo dobrze wywiązywała się z zadania zdobywania punktów dla swojej ekipy. Jej vis-a-vis Daiana Muresan nie była jej dłużna i również solidnie punktowała dla kadry Rumunii. Piłkę setową siatkarki z Rumunii miały przy stanie 24:21, ale niespodziewanie roztrwoniły całą przewagę, a Bułgarki doprowadziły do stanu 24:24. W nerwowej końcówce więcej zimnej krwi zachowały Rumunki, które ostatecznie zwyciężyły 28:26. Również w czwartej odsłonie lepiej prezentowały się siatkarki z Rumunii. Przewagę z początku seta udało im się „dociągnąć" aż do stanu 18:16, ale później ,,Lwice z Bułgarii" przebudziły się i zaczęły odrabiać straty. Bardzo dobrze w końcówce zaprezentowała się Cwetelina Zarkowa, która w ważnych momentach kończyła ważne piłki. Wynik tego seta na 26:24 ustaliła Ewa Janewa po mocnym zbiciu z prawej skrzydła.

Bułgaria – Rumunia 3:1
(25:20, 25:22, 26:28, 26:24)

Bułgaria: Nenowa, Zetowa (12), Janewa (24), Wasiliewa (8), Zarkowa (5), S. Filipowa (19), M. Filipowa (libero) oraz Rusewa (1), Nikołowa (9), Radzhiewa (5)

Rumunia: Neaga (5), Muresan (24), Trica (10), Salaoru (7), Onyejekwe (11), Albu (4), Pristavu (libero) oraz Radu, Martin (2), Sobo (3), Stanciu (1).

Po meczu powiedzieli:

Dragan Nesić, trener reprezentacji Bułgarii: – Sami utrudnialiśmy sobie grę w tym meczu. Mam nadzieję, że taka sytuacja nie będzie się już powtarzała. Mimo wszystko była to dobra lekcja siatkówki dla mojej ekipy. W następnych spotkaniach, w innych rozgrywkach takie sytuacje będą nam się zdarzały i musimy nauczyć się tak grać.

Alina Albu, kapitan reprezentacji Rumunii: – Dziewczyny z Bułgarii nie spodziewały się, że możemy wygrać trzeciego seta. Nasza gra była dzisiaj lepsza, ale dobra postawa w obronie naszych rywalek sprawiła nam sporo kłopotów. My za to kontynuowałyśmy naszą słabą grę w obronie i bloku i po raz drugi musiałyśmy uznać wyższość rywalek.