Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Kuba mogłaby być jeszcze silniejsza

Kuba mogłaby być jeszcze silniejsza

fot. archiwum

Kolejnym rywalem podopiecznych Castellaniego w Lidze Światowej będzie reprezentacja Kuby. Gdyby nie ucieczki zawodników z wyspy to bylibyśmy znacznie silniejszą drużyną - mówi Przeglądowi Sportowemu trener Orlando Samuels.

Nie mamy telefonów. Po prostu takie jest życie – czytamy na łamach Sports.pl wypowiedź Raula Diago Izquierdo. Kiedyś wielkiej gwiazdy kubańskiej siatkówki, a obecnie prezesa kubańskiej federacji siatkarskiej, który osobiście odpowiada za wszystko co jest związane z reprezentacją Kuby. Biorąc pod uwagę sposób życia w tym kraju, należy wyrazić zdziwienie, że padła jakakolwiek odpowiedź.

Są jednak tematy, na które odpowiedź nie padnie lub będzie bardzo wymijająca. To oczywiście polityka i reżim na Kubie. Trener Orlando Samuels wypowiedział się jednak na temat ucieczek siatkarzy z wyspy. – To jest poważny problem. Każdego roku z wyspy ucieka od dwóch do ośmiu niezłych zawodników. To jest dla nas ogromne osłabienie. Gdybym mógł skorzystać z siatkarzy grających w Europie, nasza reprezentacja byłaby o wiele silniejsza, ale ci zawodnicy nie mają już prawa powrotu do kraju. Nie będę jednak wypowiadał się na ten temat. To jest sprawa rządu i trzeba szanować panujące reguły.

W najbliższą sobotę i niedzielę czekają naszych siatkarzy dwa bardzo ważne pojedynki z zawodnikami Kuby, które będą miały bardzo istotny wpływ na końcowy układ tabeli "naszej" grupy. Podopieczni Samuelsa nawet bez graczy, którzy zdecydowali się na ucieczkę z wyspy, są bardzo  wymagającym rywalem i reprezentantów Polski czeka trudne zadanie. 

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved