Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Zbigniew Bartman: Jestem warszawiakiem z krwi i kości

Zbigniew Bartman: Jestem warszawiakiem z krwi i kości

fot. archiwum

Zbigniew Bartman został zawodnikiem AZS Politechniki Warszawskiej. Na dzisiejszej konferencji stołecznego klubu w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej potwierdzono to oficjalnie. - Jestem niezmiernie szczęśliwy - przyznał reprezentacyjny przyjmujący.

Ze względu na obowiązki wobec kadry narodowej nowa gwiazda „Inżynierów" nie mogła osobiście pojawić się w Warszawie. Z przebywającym na zgrupowaniu w Łodzi zawodnikiem udało się jednak połączyć przy pomocy nowoczesnej technologii. – Jestem niezmiernie szczęśliwy, że udało nam się sfinalizować mój kontrakt z Politechniką. Jestem warszawiakiem z krwi i kości, tu się urodziłem i cieszę się, że właśnie w Warszawie powstaje taki projekt – projekt silnego zespołu, który w najbliższych latach ma włączyć się do walki o medale. Byłem z Politechniką, gdy wchodziła ona do ekstraklasy, byłem z nią też, gdy w tej lidze rywalizowała. Mam nadzieję, że będę również w tej Politechnice, która będzie zdobywała medale mistrzostw Polski i odnosiła swoje pierwsze sukcesy na arenie międzynarodowej. Taki mamy cel, taki jest projekt działaczy i sponsorów, bez których wsparcia nie byłoby to możliwe. Mam nadzieję, że ten projekt się ziści.

W podobnym tonie wypowiadał się reprezentujący Zbyszka na konferencji ojciec, Leon Bartman: – Nie myślałem, że dożyję takich czasów, kiedy syn będzie mógł zagrać w Warszawie. Mimo, że grał już we Włoszech, czy w Turcji, zawsze marzył o tym, żeby w Warszawie też był zespół, w którym będzie mógł zagrać… Marzenia się ziściły. Także warto marzyć. Natomiast ja jako kibic będę osobiście bardzo zawiedziony, jeżeli w przyszłym sezonie Politechnika nie zagra w jakimś europejskim pucharze. Mając tak silnych zawodników, nie wierzę, by jej się to nie udało.

Radości z pozyskania Bartmana nie kryła też prezes klubu Jolanta Dolecka:
– Cieszymy się bardzo, że Zbyszek zagra w naszym zespole. Jest to zawodnik, który uczył się grać w siatkówkę w Warszawie. Był graczem zespołów Metra i MOS-u Wola, z którymi odnosił juniorskie sukcesy. Naszym założeniem w tej chwili jest, żeby chłopców wyszkolonych w Warszawie ściągać do niej z powrotem, gdyż Warszawa jest kuźnią siatkarskich talentów. Są tu trzy mocne kluby juniorskie. Niestety nigdy nie udawało nam się zatrzymać ich zawodników. Chcemy dążyć do tego, by chcieli oni wracać do Warszawy, grać dla swojego miasta. W tym sezonie podpisał z nami kontrakt Krzysiek Wierzbowski, także wychowanek Metra, który ostatnie dwa lata spędził w AZS-ie Częstochowa.Pani prezes podziękowała też sponsorom, bez wsparcia których projekt budowania silnej AZS Politechniki nie byłby możliwy: – Dzisiejszy dzień jest dla mnie szczególnie ważny, ponieważ wszyscy zdajemy sobie sprawę, że w obecnych czasach sport bez wsparcia biznesu nie ma siły przetrwania. Ja wiem to najlepiej. Przez 7 lat borykałam się z takimi problemami, że w tej chwili nasuwa mi się takie skojarzenie: Może trzeba było spaść, żeby się odrodzić? Składam wielkie podziękowania panom prezesom za to, że będą wspierali nasz sport. Myślę, że dzisiejszy dzień jest początkiem tego, żeby nasz zespół grał nie tylko o medale mistrzostw Polski, ale także o coś więcej.

Jolanta Dolecka przedstawiła również skład AZS Politechniki na najbliższy sezon. Z dawnego składu zespołu pozostali jedynie Bartłomiej Neroj, Dariusz Szulik, Janusz Gałązka i Damian Wojtaszek. Wedle wcześniejszych przypuszczeń natomiast, oprócz Bartmana, szeregi akademików zasilili: Robert Prygiel, Oleksandr Statsenko, Maikel Salas, Michał Kubiak, Krzysztof Wierzbowski, Wojciech Żaliński i Ardo Kreek. Prezes Dolecka wspomniała także o planie rozszerzenia tego składu: – Planujemy dokupienie dwóch zawodników, żeby zespół był jeszcze lepszy. W przyszłym roku mamy natomiast w planach pozyskanie bardzo znanego zawodnika, reprezentanta Polski, który za godne pieniądze także chętnie wróciłby do Warszawy.

Trenerem zespołu w sezonie 2010/2011 nadal będzie Radosław Panas. Rolę drugiego szkoleniowca obejmie Jakub Bednaruk.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved