Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Stavanger: Fijałek i Prudel przegrali dwukrotnie

WT Stavanger: Fijałek i Prudel przegrali dwukrotnie

Od dwóch porażek rozpoczął udział w turnieju w norweskim Stavanger polski eksportowy duet Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. Biało-czerwoni ulegli  łotewskiej parze Samoilovs/Sorokins, wieczorem przegrali ze szwajcarskim duetem - Heyer/Heuscher.

Norweskie Stavanger nie jest szczęśliwe dla Polaków. Wczoraj, już na pierwszej rundzie kwalifikacji udział w turnieju zakończyła druga nasza para – Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz. Dziś pierwszą porażkę w turnieju ponieśli również inni nasi reprezentanci. Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel doznali dość niespodziewanej porażki z łotewskim duetem Samoilovs/Sorokins. Biało-czerwoni w żadnej z dwóch partii nie nawiązali wyrównanej walki z rywalami, którzy w premierowym secie pozwolili Polakom ugrać 15 „oczek". W kolejnej odsłonie pozbawili ich marzeń o wygranej, bowiem zwyciężyli do 13 i w całym meczu 2:0.

Wieczorem Polacy zmierzyli się z rozstawionymi z numerem 24. Szwajcarami Heuer/Heuscher. W pierwszym secie nasi zawodnicy byli blisko sukcesu, jednak po zaciętej walce przegrali do 28. W drugim secie rywalom poszło już łatwiej i pokonali naszą parę do 16.

Jutro, na zakończenie zmagań grupowych, przeciwnikami Polaków będzie norweski duet rozstawiony z numerem dziewiątym. Z pewnością Skarlund oraz Spinnagr zechcą z jak najlepszej strony pokazać się przed własną publicznością i wykazać wyższość nad biało-czerwonymi. Dla Polaków to będzie mecz o wszystko – tylko zwycięstwo 2:0 daje szanse na przynajmniej trzecie miejsce i wyjście z grupy.