Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Trzeba wygrywać już wszystko – w końcu gramy o coś

Trzeba wygrywać już wszystko – w końcu gramy o coś

fot. archiwum

Tabela grupy D Ligi Światowej mówi wszystko. Polacy, aby awansować do turnieju finałowego, który odbędzie się w argentyńskiej Cordobie, muszą w czterech ostatnich spotkaniach zdobyć przynajmniej 11 punktów. A to oznacza same zwycięstwa.

Na czele tabeli naszej grupy są Kubańczycy, którzy przed meczami w Łodzi mają 18 punktów. O dwa punkty mniej mają Niemcy, ale rozegrali wczoraj już jedno spotkanie z Argentyną i mają przed sobą już tylko trzy mecze. Polacy zajmują trzecie miejsce ze stratą trzech punktów do lidera.

O awansie z drugiego miejsca raczej ciężko jest marzyć, bowiem druga w tabeli grupy A Bułgaria już teraz ma 19 punktów, a grupie B Włosi mają ich 18 i na tym zapewne nie koniec. Dlatego też polscy reprezentanci, żeby pojechać do Cordoby muszą wygrać grupę i zająć pierwsze miejsce w tabeli. Aby tego dokonać, mogą sobie pozwolić na stratę zaledwie jednego punktu w ostatnich czterech meczach. Trudno bowiem liczyć, że zespół z Argentyny, który nie wygrał jeszcze żadnego meczu, odbierze dziś punkty Niemcom lub w przyszłym tygodniu Kubańczykom.

Aby wyprzedzić aktualnych liderów tabeli Polacy muszą ich dwukrotnie pokonać w Łodzi, i to raz za trzy punkty. Wówczas podopieczni Daniela Castellaniego będą mieli punkt przewagi nad Kubą i dwie wygrane z Niemcami za trzy punkty w Katowicach powinny rozstrzygnąć sprawę awansu na naszą korzyść. Jeszcze lepsza sytuacja byłaby, gdyby w Łodzi udało się wygrać dwukrotnie za trzy punkty, wtedy moglibyśmy sobie pozwolić na stratę nawet dwóch punktów w meczach z Niemcami.Wszystko to oczywiście dywagacje, z których wynika jeden wniosek – trzeba grać swoje i wygrywać. Dawno polscy kibice nie mieli okazji oglądać naszych siatkarzy walczących w Lidze Światowej tak zaciekle o awans do Final Six. Emocje w Łodzi i Katowicach będą gwarantowane, bo w końcu gramy o coś więcej niż pieniądze i prestiż.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved