Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Skowrońska znów w kadrze, ale w Kołobrzegu łatwo nie jest

Skowrońska znów w kadrze, ale w Kołobrzegu łatwo nie jest

fot. archiwum

Katarzyna Skowrońska-Dolata wczoraj obchodziła 27. urodziny... przerzucając tony żelaza. Robiła to jednak z uśmiechem. - Najważniejsze, że jestem zdrowa, to dla mnie najlepszy prezent - mówiła zawodniczka, która wróciła do kadry siatkarek po roku przerwy.

W ubiegłym sezonie zmagała się z kontuzją Achillesa i zamiast walczyć o medal mistrzostw Europy, przechodziła intensywną rehabilitację. Teraz wraz z 23 innymi siatkarkami przygotowuje się w Kołobrzegu do sezonu reprezentacyjnego. – Po lidze odpoczęłam miesiąc i przyjechałam na zgrupowanie nastawiona pozytywnie – opowiada Faktowi atakująca. – Cieszę się, że znów jestem w kadrze. Mam nadzieję, że zdrowie mnie nie zawiedzie i na dłużej zostanę w reprezentacji. Jest nowy, młody zespół, trenujemy ciężko, dwa razy dziennie, ale to dobrze, że treningi są tak intensywne.

Katarzyna Skowrońska-Dolata nie boi się harówki. W dniu rodzin nie miała taryfy ulgowej. Przed nią i pozostałymi reprezentantkami długi sezon, w którym najważniejszą imprezą będą mistrzostwa świata.

W ubiegłym roku też mieliśmy zgrupowanie nad morzem i potem był medal mistrzostw Europy. Powtórka jest mile widziana, choć to byłoby zbyt proste, gdyby wszystko zależało od lokalizacji obozu. Wówczas byśmy się stąd nie wyprowadzali – uśmiecha się trener reprezentacji, Jerzy Matlak. Warto jednak podkreślić, że w hotelu Aquarius, w którym przebywamy, mamy wszystko, co jest potrzebne do odnowy biologicznej. Dziewczyny mimo ciężkiej pracy cały czas się uśmiechają. Słońce świeci, plaża jest tuż tuż. Czego chcieć więcej?Słowa trenera potwierdzają siatkarki. Do gry wraca Joanna Kaczor, która też leczyła kontuzję. Na pozycji atakującej rywalizuje z Katarzyną Skowrońską. – Mamy w hotelu niesamowitą bazę odnowy biologicznej, dlatego wykorzystujemy każdą chwilę, by odbudować formę. Dzięki temu łatwiej znosimy ciężkie treningi – podkreśla Kaczor.

 

źródło: Fakt

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved