Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Rosjanie do Final Six przygotują się w Argentynie – bez Werbowa

Rosjanie do Final Six przygotują się w Argentynie – bez Werbowa

fot. archiwum

Rosjanie są już niemal pewni występu w turnieju finałowym Ligi Światowej. Do Final Six będą się przygotowywać na miejscu, w Cordobie. Za ocean do USA i Argentyny nie poleci Aleksiej Werbow, do niedawna podstawowy libero rosyjskiego zespołu.

Tylko niezwykły zbieg okoliczności mógłby odebrać Rosjanom awans do Final Six Ligi Światowej. Jeśli teraz niepokonana dotąd "Sborna" przywiezie sześć punktów z fińskiego Tampere, to mecze w Stanach Zjednoczonych nie będą miały dla niej już żadnego znaczenia z punktu widzenia tabeli. Dlatego tez Rosjanie planują bezpośrednio z USA, gdzie zagrają 9 i 10 lipca, udać się do Cordoby. Tam na miejscu będą przygotowywać się do turnieju finałowego, który zostanie rozegrany w dniach 21-25 lipca. W Cordobie Rosjanie zamierzają dwukrotnie towarzysko zagrać z Argentyńczykami.

Za ocean Danielle Bagnoli chce zabrać 14 siatkarzy. Będą to rozgrywający Siergiej Grankin i Siergiej Makarow, atakujący Semen Połtawski i Maksym Michajłow, przyjmujący Jurij Bierieżko, Taras Chtiej, Paweł Abramow i Dimitrij Krasikow, środkowi Aleksander Wołkow, Anton Astaszenkow, Aleksiej Kazakow i Dymitrij Muserskij oraz libero Aleksander Janutow i Walery Komarow.

W USA i Argentynie zabraknie więc miejsca dla Aleksieja Werbowa, dotychczas podstawowego libero "Sbornej". – Daniele Bagnoli wykazał zrozumienie dla mojej sytuacji i dał mi szansę na odpoczynek – tłumaczy Werbow. – W ostatnich siedmiu latach dwa tygodnie wakacji były dla mnie luksusem. Taki tryb życia jest ciężki do zniesienia, zdrowie nie bierze się znikąd. W domu nie było mnie cały rok, teraz musiałbym po pięciu dniach znów się pożegnać z żoną i córką i przez kilka miesięcy latać po świecie.Liga Światowa nie jest dla mnie najważniejsza. Co innego dla drużyny, to ważny turniej. Nie sądzę jednak, że moja nieobecność osłabi zespół. W kadrze mamy wielu utalentowanych zawodników i reprezentacja beze mnie tez jest silna – mówi Aleksiej Werbow.

źródło: championat.ru, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę