Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Nowi sponsorzy – nowa jakość Politechniki

PlusLiga: Nowi sponsorzy – nowa jakość Politechniki

fot. archiwum

W czwartkowe popołudnie w Sali Senatu Politechniki Warszawskiej doszło do historycznej  chwili dla AZS Politechniki. Umowy z klubem podpisały trzy duże firmy: Imtech, Mostostal Warszawa i Neckermann Polska, zostały  one sponsorami strategicznymi.

– To dla nas wyjątkowy dzień, dlatego też jesteśmy w tak wyjątkowym miejscu jak Sala Senatu. To tutaj zapadają najważniejsze dla uczelni decyzje i tutaj rozstrzygnie się najważniejsza sprawa dla naszego klubu – przywitał gości rektor Politechniki Warszawskiej – prof. dr hab. inż. Włodzimierz Kurnik. – We wspieranie siatkówki w Warszawie włączają się dziś trzy bardzo duże firmy, które nie szukają tutaj interesu, a po prostu chcą rozwijać z nami tę piękną dyscyplinę sportu – powiedziała wzruszona Jolanta Dolecka, prezes AZS Politechniki. – W poprzednim sezonie pomógł nam Neckermann. Firma ta zostaje z nami, a dołączą do niej Imtech i Mostostal Warszawa. Trzech tak wspaniałych sponsorów strategicznych to dla nas naprawdę wielka sprawa – dodała cała rozpromieniona.

Mimo że każda z firm ze względu na duży wkład finansowy uzyskała status sponsora strategicznego, żadna z nich nie znajdzie się w nazwie drużyny. – Wracamy do historycznej nazwy. Będziemy grać jako AZS Politechnika Warszawska! – zadeklarowała z dumą prezes Dolecka. – Wszystko to dzięki projektowi, nad którym pracujemy od kilku miesięcy. Projekt zakłada grę czterech zespołów AZS Politechniki Warszawskiej w najwyższych ligach w ciągu trzech sezonów – wyjaśniła. Zespoły te to oczywiście siatkarze, którzy już grają w ekstraklasie, ale również pierwszoligowi koszykarze i piłkarze ręczni oraz drugoligowe siatkarki. – Projekt zapewnia sponsorom siatkarzy promocję podczas meczów innych drużyn AZS Politechniki i odwrotnie: sponsorzy innych zespołów będą reklamować się podczas meczów PlusLigi siatkarzy – wytłumaczył prowadzący konferencję Marcin Bańcerowski, członek zarządu i wiceprezes klubu. – Każda drużyna będzie miała jednak swój odrębny system finansowania i zarządzania – zaznaczył.

Po uroczystym podpisaniu umów sponsorskich przyszedł czas na wręczenie przedstawicielom nowych partnerów pamiątkowych koszulek. Koszulki otrzymali: prof. dr hab. inż. Włodzimierz Kurnik, rektor Politechniki Warszawskiej, Jarosław Popiołek – prezes Mostostal Warszawa S.A., Krzysztof Piątek – prezes Neckermann Polska, Thorsten Klee i Jacek Andrzejewski – dyrektorzy i członkowie zarządu Imtech Polska Sp. z.o.o. oraz Robert Nowak – dyrektor ds. relacji zewnętrznych i PR Imtech Polska Sp. z.o.o. Wszyscy otrzymali koszulki z numerem 1. – Każdego ze sponsorów traktujemy na równi, każdy jest dla nas tak samo ważny, każdy jest więc numerem "jeden" – zapewnił Marcin Bańcerowski. – Cieszymy się, że będziemy mogli wspierać Politechnikę – powtarzali zgodnie przedstawiciele sponsorów. – Wierzymy, że drużyna siatkarzy będzie rosła w siłę, a nasza współpraca doprowadzi ją na szczyty.Wisienką na torcie konferencji prasowej było ogłoszenie nazwiska nowego zawodnika, który w nadchodzącym sezonie ma być gwiazdą ekipy "Inżynierów". Mowa o mistrzu Europy – Zbigniewie Bartmanie. Utalentowany przyjmujący ze względu na obowiązki reprezentacyjne nie mógł być obecny podczas konferencji, jednak dziennikarze zobaczyli go na dużym ekranie. Działacze z klubu ze stolicy zrobili coś, czego w polskiej siatkówce jeszcze nie było. Za pomocą telemostu Bartman mógł porozmawiać z mediami i skomentować swój transfer do Politechniki. – Żałuję, że nie mogę być teraz z Państwem. Jednocześnie bardzo się cieszę, że będę występował w Politechnice. Byłem z tym klubem, gdy wchodził do ekstraklasy, byłem, gdy w tej najwyższej lidze rywalizował i będę – mam nadzieję – kiedy będzie bił się o medale. W imieniu zawodnika koszulkę z numerem 9 odebrał ojciec – Leon Bartman.

– Mamy sponsorów, mamy świetnego gracza, wokół którego budowana jest drużyna – nowy sezon zapowiada się niezmiernie ciekawie. Podobnie jak kibice, nie mogę się już go doczekać – podsumowała prezes Jolanta Dolecka.

źródło: azspw.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved