Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Pawel Papke: Trener zniechęcił mnie do tego sportu

Pawel Papke: Trener zniechęcił mnie do tego sportu

fot. archiwum

- Z panem trenerem, który mnie prowadził w tym sezonie, po prostu się nie rozumieliśmy. Wybił mi siatkówkę z głowy i zniechęcił mnie tak bardzo do tego sportu - mówi Paweł Papke, który wyjaśnia niektóre przyczyny decyzji o zakończeniu kariery.

W barwach Mostostalu Kędzierzyn-Koźle, PZU AZS Olsztyn i Asseco Resovii wywalczył nad Wisłą 13 medali mistrzostw Polski. A mimo tego, nie czuje się spełniony. – Moja kariera sportowa nigdy nie była wielka, przynajmniej na niwie reprezentacyjnej. Brakuje jakiegoś medalu w rozgrywkach międzynarodowych i udziału w igrzyskach olimpijskich – wyznał w rozmowie z Radiem Polska Siatkówka popularny "Papkin".

Braków z pewnością Papke nie nadrobi jako trener. Pomysłów na siatkarską "emeryturę" ma kilka, ale roli trenera nie myśli. Wystarczająco już inny szkoleniowiec "namieszał" w jego własnej karierze. – Uważam, że przyszedł już na mnie czas. Różne czynniki na to wpłynęły, i sportowe i pozasportowe. Trzeba powiedzieć sobie dosyć w pewnym momencie i zacząć nową drogę. Prędzej czy później by to przyszło, każdego sportowca to czeka – mówi Paweł Papke.Z panem trenerem, który mnie prowadził w tym sezonie, po prostu się nie rozumieliśmy. Wybił mi siatkówkę z głowy i zniechęcił mnie tak bardzo do tego sportu. Czuje się jeszcze na siłach, może pograłbym w siatkówkę jeszcze rok, może dwa, ale miałem takiego pana, z którym ja i moja drużyna kompletnie nie mogła się dogadać. To był też jeden z powodów dla których podjąłem taką, a nie inną decyzję – twierdzi zawodnik, który swój ostatni sezon w PlusLidze grał w Resovii prowadzonej przez Ljubo Travicę.

Doszedłem do wniosku już w połowie sezonu, że już wystarczy. Pan trener całkowicie mi obrzydził ten sport tak, że już miałem dosyć. Inna sprawa, że pomalutku też już był czas na mnie. Mam 33 lata, jest mało atakujących, którzy w tym wieku grają na jakimś bardzo wysokim poziomie – dodaje były reprezentant Polski.źródło: inf. własna, Radio Polska Siatkówka

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved