Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Mariusz Wiktorowicz: Łatwo nie będzie

Mariusz Wiktorowicz: Łatwo nie będzie

fot. archiwum

Niedawny pierwszy szkoleniowiec BKS Aluprof Bielsko-Biała, z którym zdobył mistrzostwo Polski, a obecnie II trener tego zespołu, Mariusz Wiktorowicz, uważa, iż bielszczanki trafiły na wymagających rywali w grupie E Ligi Mistrzyń. - Łatwo na pewno nie będzie.

Zespół prowadzony aktualnie przez Grzegorza Wagnera zmierzy się m.in. z mistrzyniami Włoch – Scavolini Pesaro. – Po raz kolejny będziemy mogli spotkać się z zespołem Scavolini Pesaro. Będzie to też jak zwykle wymagający przeciwnik, mimo tego, że pewne zmiany zostały w tej drużynie poczynione. Czołowe zawodniczki, a więc Katarzyna Skowrońska i Carolina Costagrande zmieniają barwy klubowe, ale ten zespół zawsze będzie groźny. Transfery z klubu będą uzupełnione nowymi zawodniczkami, które przyjdą do Pesaro, na pewno mocnymi. Także z drużyną Scavolini jest taka sytuacja, że będziemy mogli jeszcze raz spotkać się z nimi po dwóch latach przerwy, bowiem spotykaliśmy się z nimi już wcześniej – mówi II trener Aluprofu, Mariusz Wiktorowicz w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl.

Pozostałymi przeciwnikami bielszczanek w walce o awans do drugiej rundy Ligi Mistrzyń będą zespoły z Rumunii oraz Azerbejdżanu. Nie są to jednak łatwi rywale. Choćby ekipa z Azerbejdżanu, Rabita Baku, ma w swoich szeregach dobre zawodniczki, a siatkówka żeńska w tym kraju poczyniła w ostatnim okresie spore postępy. – Jeśli chodzi o kolejne zespoły, a więc ekipę z Rumunii oraz ekipę z Azerbejdżanu, to patrząc po składach są to bardzo mocne zespoły. Może mają słabsze ligi, ale generalnie uznawane są jako dobre zespoły pod kątem europejskich pucharów. Jak śledziłem transfery, możliwości poszczególnych ekip, to naprawdę jest sporo znanych, bardzo dobrze grających siatkarek – dodaje szkoleniowiec.

Autorem tekstu jest Paweł Sala
więcej w portalu SportoweFakty.plźródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved