Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Mariusz Soja: Przyszłość nie wygląda róźowo

Mariusz Soja: Przyszłość nie wygląda róźowo

fot. archiwum

Zarówno siatkarki jak i trener Budowlanych Toruń, Mariusz Soja mają jeszcze nadzieję, że zespół przystąpi do I-ligowych rozgrywek, ale obecnie wiele wskazuje na to, że drużyna może zupełnie zniknąć z siatkarskiej mapy Polski.

Toruńska ekipa w poprzednim sezonie uplasowała się na szóstej pozycji wI lidze kobiet i niewiele zabrakło jej do tego, by znaleźć się w czołowej czwórce i bić się w play-off o jeszcze lepszą pozycję, a teraz może się okazać, że Budowlani wcale nie przystąpią do ogólnopolskich rozgrywek. – W Toruniu może nie być siatkówki na żadnym szczeblu, nawet w drugiej lidze. To z kolei oznacza, że zniknie z mapy i może już nie wrócić. Niestety, takie są ku temu przesłanki – mówi na łamach Nowości Mariusz Soja, ale zaraz potem dodaje, że on nadal próbuje ratować toruńską siatkówkę.

Szkoleniowiec przyznaje, iż wcześniej były toczone rozmowy z potencjalnymi zawodniczkami, które mogłyby zasilić zespół, ale sytuacja diametralnie zmieniła się po wyborze nowych władz, które stawiają na inne sekcje, a od sekcji siatkarskiej chcą zapewnień finansowych. – My nie możemy teraz tego uczynić – przyznaje Soja.

Mimo niejasnej sytuacji w klubie większość zawodniczek wstrzymuje się z poszukiwaniami nowego pracodawcy. – Chwała naszym dziewczynom, które jeszcze czekają na rozwój wydarzeń. Mają propozycję z innych klubów, ale zależy im na tym, żeby zostać w Toruniu, nawet za mniejsze pieniądze, niż mają proponowane w innych klubach – twierdzi opiekun toruńskiej ekipy.Wiele wskazuje na to, iż klub nie przystąpi do rozgrywek. Nawet jeśli coś zmieni się na lepsze w następnych dniach, to władzom zostanie bardzo mało czasu na dopinanie wszelkich formalności, bowiem do 15 lipca trzeba zgłosić drużynę do rozgrywek ogólnopolskich. Czy zatem Toruń zniknie z siatkarskiej mapy Polski? – Szkoda siatkówki. Szkoda szczególnie w mieście, w którym powstaje nowa hala sportowa. Przyszłość nie wygląda różowo, ale cały czas żyjemy nadziejami, lecz bijemy głową w mur – kończy Soja.

źródło: inf. własna, Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved