Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. D: Drugie zwycięstwo Niemców z Argentyną

LŚ, gr. D: Drugie zwycięstwo Niemców z Argentyną

Podopieczni Raula Lozano drugi raz pokonali reprezentację Argentyny w stosunku 3:1 i objęli prowadzenie w tabeli grupy D. Argentyńczycy zdołali wygrać tylko drugą partię, a w pozostałych musieli uznać wyższość gospodarzy.

Od początku meczu oba zespoły grały punkt za punkt. Dzięki atakowi Roberta Kromma to Niemcy schodzili na pierwszą przerwę techniczną prowadząc 8:7. Po udanej kontrze w wykonaniu Denisa Kaliberdy odskoczyli na trzy punkty (11:8) i Javier Weber zmuszony był wziąć czas. Na niewiele się to jednak zdało, indywidualne błędy Argentyńczyków i pasywny blok Niemców sprawiły, że to oni mieli pięć punktów przewagi na drugiej przerwie technicznej. Potem walka się wyrównała, Argentyńczycy próbowali gonić wynik, jednak w trudnych chwilach Niemców ratował równy, wysoki blok i wspaniale spisujący się w ataku Grozer. Seta udanym atakiem zakończył Kromm.

Drugą odsłonę lepiej rozpoczęli podopieczni Javiera Webera. Po dwóch asach Uriarte prowadzili 3:1. Oba zespoły popełniały dużo błędów w tym fragmencie gry, wciąż jednak utrzymywało się jednopunktowe prowadzenie Argentyńczyków, którzy wyraźnie wzmocnili zagrywkę i byli skuteczniejsi niż w pierwszym secie. Rozegrał się też Pereyra, który skończył kilka ważnych ataków. Siatkarze z Ameryki Południowej schodzili na drugą przerwę techniczną prowadząc 16:12. Niemcy nie poddawali się i po udanej akcji Kromma zmniejszyli przewagę do jednego punktu (19:18). Piłkę setową mieli jednak podopieczni Webera, gdyż zagrywkę popsuł Böhme. Po mocnym zbiciu atakującego Argentyny ostatecznie 25:23 wygrali „Albicelestes".

Trzeciego seta dobrze rozpoczęli Niemcy, na pierwszej przerwie technicznej było 8:5 dla podopiecznych Raula Lozano. Pogłębił się kryzys Argentyńczyków, którzy nie mogli skończyć większości piłek. Dzięki dobrej grze Pereiry siatkarze z Ameryki Południowej wyrównali (13:13). Od tego momentu Niemcy znowu złapali dobry rytm gry, piłki kończył wprowadzony chwilę wcześniej Andre i następne cztery punktu z rzędu zdobyli nasi zachodni sąsiedzi. Dzięki kilkupunktowej przewadze to oni mogli spokojnie kontrolować przebieg spotkania. Wygrali trzeciego seta 25:21 po popsutej zagrywce Arroyo.

W czwartym secie od początku toczyła się wyrównana walka, pewniej jednak grali Niemcy, a atomowymi atakami popisywał się Grozer. Podopieczni Lozano prowadzili 9:4. Argentyńczycy nie mogli powstrzymać blokiem Kromma i Andrae, sami też stracili skuteczność. Niemcy konsekwentnie powiększali swoją przewagę, na drugiej przerwie technicznej prowadzili już sześcioma punktami. Później spuścili trochę z tonu, a trener Lozano wprowadził na boisko rezerwowych, jednak Argentyńczycy nie byli w stanie nawiązać jakiejkolwiek walki i po mocnym ataku Schöpsa nasi zachodni sąsiedzi wygrali czwartego seta 25:19 i całe spotkanie 3:1. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Lozano objęli prowadzenie w „polskiej" grupie Ligi Światowej.

Niemcy – Argentyna 3:1
(25:19, 23:25, 25:21, 25:19)

Niemcy: Kaliberda (4 pkt.), Böhme (9), Kromm (19), Günthör (11), Steuerwald (3), Grozer (21), Prüsener (libero) oraz Andrae (5), Schöps (3) i Rieke
Argentyna: Blanco (1 pkt.), Uriarte (4), Quiroga (11), Solé (8), Pereyra (19), Giani (11), Gonzalez A. (libero) oraz Arroyo (3), Filardi (1), Poglajen i Chavez

Po meczu powiedzieli:

Rodrigo Quiroga, kapitan reprezentacji Argentyny: – Jestem rozczarowany naszą drugą porażką. Graliśmy lepiej niż wczoraj, jednak ciągle zdarzają nam się przestoje, w których nie gramy dobrze. W następnych dwóch grupowych meczach przeciwko Kubie musimy próbować przygotować się do finałowej rundy.

Björn Andrae, kapitan reprezentacji Niemiec: – Sięgnęliśmy po nasz cel:sześć punktów. Pokazaliśmy dziś, że jesteśmy kompletnym zespołem. Nasz libero Sebastian Prüsener grał niesamowicie. Niemniej jednak mamy za dużo "dołków" w naszej grze. Musimy więcej nad tym pracować i robić ciągłe postępy.

Javier Weber, trener reprezentacji Argentyny: – Graliśmy lepiej niż wczoraj, jednak z atakiem bywało różnie, ponieważ Niemcy byli dużo lepsi w tym elemencie. W innych graliśmy lepiej niż wczoraj. Mimo wszystko były to dobre mecze dla mojego zespołu.

Raul Lozano, trener reprezentacji Niemiec: – To był lepszy mecz niż wczoraj. Nasz serwis nie był tak mocny jak zazwyczaj, więc mieliśmy więcej trudności z blokiem i obroną. Sebastian Prüsener grał bardzo dobrze w obronie, ale mieliśmy dziś więcej problemów z defensywą, ponieważ Argentyńczycy wzmocnili zagrywkę.