Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE mężczyzn: W weekend poznamy wszystkich finalistów?

LE mężczyzn: W weekend poznamy wszystkich finalistów?

fot. archiwum

Do zakończenia rundy eliminacyjnej Ligi Europejskiej mężczyzn pozostały dwie kolejki, ale wiele już się wyjaśniło. Wiadomo, że w turnieju finałowym zagrają gospodarze (Hiszpanie) oraz Portugalczycy, którzy do tej pory nie ponieśli żadnej porażki.

W dotychczasowych ośmiu spotkaniach Portugalczycy stracili zaledwie siedem setów, za każdym razem schodzili z parkietu zwycięsko, a dzięki temu pewnie zajmują pierwsze miejsce w grupie B. Do rozegrania pozostały im jeszcze dwa wyjazdowe pojedynki z Grecją oraz dwa mecze na własnym parkiecie, w których zmierzą się z reprezentacją Turcji. Jeśli nawet wszystkie cztery spotkania by przegrali, to i tak znajdą się w Final Four Ligi Europejskiej. Niemal pewni wywalczenia awansu do czołowej czwórki tych rozgrywek są również Turcy. Organizatorzy poprzednich mistrzostw Europy mają obecnie trzy „oczka" przewagi nad trzecią w tabeli ekipą Grecji. Jeśli w nadchodzący weekend obie te drużyny podzielą się zwycięstwami, to Turcy będą mogli cieszyć się ze zdobycia przepustek do Hiszpanii.

Nieco bardziej wyrównana sytuacja jest w grupie A. W niej na fotelu lidera zasiadają Rumuni, którzy mają zaledwie jeden punkt przewagi nad gospodarzami Final Four. Trzecia w tabeli reprezentacja Wielkiej Brytanii Tracji do drużyny zajmującej pierwsze miejsce aż cztery „oczka", a to oznacza, że jedna wygrana Rumunów w ostatnich czterech meczach (z Hiszpanią lub Słowacją) zapewni im awans do czołowej czwórki Ligi Europejskiej. Zatem wszystko wskazuje na to, że już w nadchodzący weekend możemy poznać wszystkich uczestników turnieju finałowego Ligi Europejskiej, ale czy tak się na pewno stanie?

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved