Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE kobiet: Pewne zwycięstwo siatkarek Bułgarii

LE kobiet: Pewne zwycięstwo siatkarek Bułgarii

Reprezentacja Bułgarii bez straty seta pokonała na własnym terenie Rumunię i objęła prowadzenie w tabeli grupy A Ligi Europejskiej kobiet. Bułgarki mają na koncie już sześć zwycięstw i jedną porażkę. Drugie spotkanie pomiędzy tymi zespołami już w piątek.

Ponad tysiąc osób mogło w czwartkowy wieczór oglądać triumf żeńskiej reprezentacji Bułgarii nad dotychczasowym liderem grupy A. Pierwszy set spotkania rozpoczął się od zdecydowanej przewagi zespołu gospodyń, w którym prym wiodły Ewa Janewa i Diana Nenowa. Rumunki jednak odrobiły ponad pięciopunktową stratę, jednak zespół Bułgarii znów uciekł rywalkom. Doskonale blokiem grała Cwetelina Zarkowa i to dzięki jej grze gospodynie prowadziły już 18:13. Siatkarki Rumunii zdołały jeszcze zmniejszyć te przewagę do dwóch punktów, ale ostatecznie uległy w pierwszym secie 21:15.

Drugi set był o wiele bardziej wyrównany i dopiero na drugiej przerwie technicznej Bułgarki prowadziły już 16:12. Po chwili jednak na tablicy wyników widniał remis po 16 i walka rozpoczęła się od nowa. Po trzech kolejnych atakach Ewy Janewej Bułgarki prowadziły już 23:18 i skończyły seta zwycięstwem do 19. W przeciwieństwie do dwóch pierwszych setów trzecia partia zaczęła się lepiej dla zespołu gości. Bułgarki jednak szybko odrobiły straty i wyszły na prowadzenie, którego nie oddały do końca spotkania. Gospodynie w pewnym momencie prowadziły nawet 21:10, ostatecznie wygrywając tego seta do 18.

Bułgaria – Rumunia 3:0
(25:21, 25:19, 25:17)