Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Juniorzy rozpoczęli zgrupowanie w Zakopanem

Juniorzy rozpoczęli zgrupowanie w Zakopanem

fot. archiwum

Dziś w Zakopanem reprezentacja Polski juniorów rozpoczyna przygotowania do mistrzostw Europy, które rozpoczną się pod koniec sierpnia na Białorusi. Z polskich gór podopieczni Grzegorza Rysia przenoszą się do Niemiec i... Brazylii.

Plan przygotowań juniorów do finałów mistrzostw Starego Kontynentu jest dość napięty. Kilka dni po zakończeniu zgrupowania w Zakopanem podopieczni Grzegorza Rysia wyruszają do Kienbaum, gdzie rozegrają spotkanie towarzyskie z ekipą Niemiec. 26 lipca Polacy wylatują do Brazylii, gdzie w tamtejszym ośrodku przygotowań będą przebywać do 4 sierpnia. W sierpniu w Krośnie w meczach towarzyskich biało-czerwoni konfrontować się będą z ekipami Rosji oraz Argentyny. W ostatnim okresie przygotowań młodzi polscy siatkarze będą ćwiczyć na obozach w Ostrołęce i Krośnie.

Do Zakopanego nie pojechał z kolegami Wojciech Ferens.Dołączę do kolegów z kadry na początku przyszłego tygodnia. Miałem trochę pecha. Podczas zajęć z kadrą B skakałem do bloku i niefortunnie spadłem na nogę Bartka Janeczka. Niestety, nabawiłem się przy tym drobnego urazu. Na szczęście nie jest to poważna kontuzja. Po prostu trochę podkręciłem staw skokowy i muszę odpocząć. Powołanie do kadry juniorów to wielka nagroda. Mam nadzieję, że i ja i Kacper Gonciarz pojedziemy na ten turniej na Białorusi. O tym jednak zadecyduje szkoleniowiec – powiedział Gazecie Wyborczej Ferens.

Zgrupowanie w Zakopanem potrwa do 12 lipca. Na pierwszy wakacyjny obóz sztab szkoleniowy kadry Polski juniorów powołał następujących zawodników:Rozgrywający:
Tomasz Kowalski, Patryk Szczurek i Kacper Gonciarz

Przyjmujący:
Adrian Buchowski, Wojciech Ferens, Krzysztof Modzelewski, Długosz Kamil i Paweł Golec

Atakujący:
Miłosz Hebda, Mateusz Piotrowski i Damian Wdowiak

Środkowi:
Piotr Hain, Tomasz Kalembka, Mateusz Nożewski i Dawid Dryja;

Libero:
Bartosz Kaczmarek i Maciej Olenderek

Finały mistrzostw Europy juniorów rozgrywane będą w dniach 26 sierpnia – 6 września 2010 roku. Przypomnijmy, że prawo gry w finałach bez eliminacji uzyskały drużyny Francji, Rosji, Niemiec i Białorusi. Bułgaria, Turcja i Serbia, podobnie jak Polska, wygrały turnieje eliminacyjne. Czterech pozostałych uczestników wyłonią baraże. W jednej grupie zagrają Holandia, Ukraina, Grecja oraz Hiszpania, a w drugiej Belgia, Słowenia, Portugalia i Włochy. Losowanie grup MEJ zaplanowano na 20 lipca.

źródło: gazeta.pl, reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved