Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Zmiany w radomskiej Politechnice

II liga K: Zmiany w radomskiej Politechnice

fot. archiwum

Choć po zakończeniu rozgrywek II ligi pojawiły się plotki o rozwiązaniu wszystkich sekcji sportowych Politechniki Radomskiej, informacje te nie potwierdziły się. Akademiczki będą więc mogły walczyć o wysokie cele, ale sukcesu nie powtórzą w tym samym składzie.

W zespole zaszło kilka zmian. Przede wszystkim w roli szkoleniowca nie zobaczymy już Aleksandra Klimczyka, który pełnił tę funkcję od 2008 roku. Pierwszy trener postanowił zmienić otoczenie i w przyszłym sezonie razem z UKS-em Jedynka Aleksandrów Łódzki postara się przywrócić drużynę do I ligi. Jego miejsce ostatecznie zajął dotychczasowy II szkoleniowiec, Krzysztof Białczak. Na pytanie, jak czuje się jako główny trener, odpowiedział: – Nie powiem, że jest to dla mnie nowe doświadczenie, bo miałem już okazję prowadzić samodzielnie drużynę, co prawda o szczebel niżej. Drugim trenerem natomiast jestem od dziewięciu lat. Nie wiadomo natomiast, kto zostanie drugim szkoleniowcem. – Być może sam poprowadzę zespół, decyzja ma zapaść do końca lipca – przyznał Białczak.

Wraz z wyborem trenera, ujawnione zostały nazwiska nowych zawodniczek. Politechnikę opuściły bowiem cztery siatkarki. Katarzyna Pluskota, libero grająca w Radomiu dwa sezony, o swoim odejściu oznajmiła już w trakcie sezonu. Postanowiła wrócić do Wielunia, swojego rodzinnego miasta. Za domem zatęskniła również Katarzyna Nadziałek. Rozgrywająca skończyła studia na Politechnice i od przyszłego sezonu będzie bronić barw KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Sandra Duma rozstała się z zespołem na własne życzenie. – Nie podjęliśmy z nią rozmów, ponieważ nie pokazała się na treningu, nie było z nią kontaktu – przyznał II szkoleniowiec. Wyjazd Phatty Arbuckle nie powinien zbytnio dziwić. Narzeczona Sirianisa Hernandeza, byłego siatkarza Jadaru Radom, opuściła miasto, gdy Kubańczykowi udowodniono stosowanie dopingu.

O ile Duma i Arbuckle nie występowały zbyt często, Pluskota i Nadziałek należały do podstawowych zawodniczek. – Prowadzimy rozmowy z siatkarkami, które nie tylko "wypełnią lukę", ale będą też sporym wzmocnieniem. Przedstawiły nam swoje warunki, my je zaakceptowaliśmy, nie możemy jednak sfinalizować rozmów, póki nie wyjaśniona zostanie sprawa trenera. A wiadomo, że każda z ekip walczy o jak najlepszy skład – podkreślał Krzysztof Białczak jeszcze przed decyzją o powierzeniu mu zespołu.Na chwilę obecną udało się pozyskać Aleksandrę Guzikiewicz z Jedynki Kluczbork, która zagra na pozycji libero, oraz przyjmującą Ksenię Mazur, występującą dotychczas w KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Nowy trener zaznaczył również, że prowadzone są rozmowy z rozgrywającą i środkową, ale próżno na razie szukać konkretów.

* Autor: Agata Kołacz
* Więcej na SportRadom.pl

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved