Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Heike Beier i Björn Andrae przenoszą się do Superligi

Heike Beier i Björn Andrae przenoszą się do Superligi

fot. archiwum

Kolejne wzmocnienia zespołów rosyjskiej Superligi. Na wschód przenosi się Björn Andrae, który włoską Valentię zamieni na... Syberię i zespół beniaminka Kuzbassu Kemerowo. Heike Beier z Piacenzy przenosi się do Leningradki Sankt Petersburg.

Reprezentant Niemiec Björn Andrae, dobrze znany polskim kibicom z występów w naszej ekstraklasie, opuszcza Serie A. Z włoskiej Valentii przenosi się do zespołu beniaminka rosyjskiej Superligi, Kuzbassu Kemerowo. – Przyjmujący są teraz na rynku poszukiwani, co widać po zakończonym sezonie – mówi zawodnik. – Miałem kilka ofert z Włoch i z Rosji. Oczywiście aspekt finansowy odegrał tu dużą rolę. jestem zadowolony, że przenoszę się do nowego kraju i czekają mnie nowe wyzwania.

Do Kaliningradu przenosi się Witalij Mosow. Zawodnik Lokomotivu Nowosybirsk w zeszłym sezonie był wypożyczony do Dynama Krasnodar. Dwóch nowych zawodników wzmocniło zespół z Nowosybirska. Jednym z nich jest nasz dobry znajomy, Fin Tuomas Sammelvuo, drugim Belg Matias Raymaekers z Lube Banca Macerata.

Podobny kierunek jak Andrae wybrał również jego rodaczka Heike Beier, która z Piacenzy przenosi się do Sankt Petersburga, by wzmocnić zespół tamtejszej Leningradki. Kontrakt z Samorodkiem Habarowsk podpisała Jekaterina Magrackaja, która ostatnie dwa sezony spędziła na zapleczu ekstraklasy w zespole Fakiełu Nowyj Urengoj.Problemy zdrowotne (kontuzja kolana) ma Jekaterina Kabeszowa, która została powołana do reprezentacji Rosji na Puchar Jelcyna. Zastąpi ją Daria Wekszina, która będzie drugą libero "Sbornej" na tym turnieju. Reprezentacja Rosji po występach w Pucharze Jelcyna od 20 lipca do 15 sierpnia będzie przygotowywać się do mistrzostw świata na zgrupowaniu w Rzeszowie.

źródło: championat.ru, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved