Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartman i siedmiu innych nowych zawodników w Warszawie

Bartman i siedmiu innych nowych zawodników w Warszawie

fot. archiwum

Zbigniew Bartman, Michał Kubiak, Krzysztof Wierzbowski, Robert Prygiel, Ardo Kreek, Maikel Salas, Wojciech Żaliński i Oleksandr Statsenko mają reprezentować barwy Politechniki Warszawskiej. Ze starego składu zostało tylko czterech zawodników.

Dziś na godzinę 14 zaplanowano w Warszawie konferencję prasową, na której mają być przedstawieni nowi zawodnicy. Tymczasem stołeczna Gazeta Wyborcza już dziś zdradza, jak będzie wyglądał skład Inżynierów w przyszłym sezonie.

Po grze w lidze rosyjskiej i włoskiej do polskiej ekstraklasy wraca Zbigniew Bartman. Wprawdzie zawodnik kilka dni temu zaprzeczał, że już podpisał kontrakt z Politechniką, to jednak działacze klubu nie mają wątpliwości. – Ja już mogę powiedzieć, że jest naszym siatkarzem – twierdzi prezes Jolanta Dolecka. Na powrót z zagranicy zdecydował się również Michał Kubiak, który poprzedni sezon spędził w Padwie. Z Bartmanem zna się bardzo dobrze, ponieważ kilka lat temu razem grali w rozgrywkach siatkówki plażowej.

Już wcześniej informowaliśmy o podpisaniu kontraktu z Krzysztofem Wierzbowskim z AZS Częstochowa. Wierzbowski, obok Bartmana, to drugi wychowanek warszawskiego Metra, który będzie grał w Politechnice. W efekcie umowy pomiędzy stołecznym klubem a Jadarem dotyczącej zamiany miejsc w ligach do Warszawy przeniesie się czterech zawodników, którzy w zeszłym sezonie występowali w Radomiu. Będą to Robert Prygiel, Wojciech Żaliński, Kubańczyk Maikel Salas oraz estoński środkowy Ardo Kreek. Skład uzupełni Ukrainiec Oleksandr Statsenko, który wcześniej był o krok od podpisania umowy z AZS UWM Olsztyn.Z zeszłorocznego składu Politechniki w drużynie pozostaną Damian Wojtaszek, Janusz Gałązka, Dariusz Szulik oraz Bartłomiej Neroj. – Mamy w planach 4,5-mln budżet, a może nawet i większy. Oprócz dotychczasowych sponsorów dołączyła do nas firma Imtech, a w czwartek podpiszemy kolejną, naprawdę atrakcyjną umowę sponsorską. Zostaje z nami m.in. Neckermann – mówi prezes Dolecka, która nie wyklucza dalszych wzmocnień. Gazeta Wyborcza sugeruje, że na liście życzeń jest m.in. Dick Kooy, przyjmujący reprezentacji Holandii.

Drużynę poprowadzi, podobnie jak w ubiegłym sezonie, trener Radosław Panas, a pomagać mu będzie Jakub Bednaruk, który kończy karierę zawodniczą.

Kadra AZS Politechniki Warszawskiej na sezon 2010/2011

rozgrywający:
Maikel Salas (CUB), Bartłomiej Neroj

atakujący:
Robert Prygiel, Oleksandr Statsenko (UKR)

przyjmujący:
Zbigniew Bartman, Michał Kubiak, Wojciech Żaliński, Krzysztof Wierzbowski

środkowi:
Ardo Kreek (EST), Janusz Gałązka, Dariusz Szulik,

libero:
Damian Wojtaszek

źródło: Gazeta Wyborcza, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved