Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Niemcy jeszcze wierzą w awans

fot. archiwum

W sobotę niemieccy piłkarze zagrają przeciwko Argentynie o półfinał piłkarskich mistrzostw świata w RPA. Ale już w środę i czwartek podopieczni trenera Raula Lozano, będą chcieli pokazać swoim rodakom z piłkarskiej ekipy, jak walczyć i wygrywać z Argentyną.

Dla niemieckiego zespołu są to ostatnie spotkania przed własną publicznością. Szansę na Final Six reprezentacja Niemiec zachowa jedynie w przypadku, kiedy dwukrotnie pokona najbliższych przeciwników: zespół Javiera Webera i Daniela Castellaniego w Katowicach. A że jest to możliwe, Björn Andrae i spółka pokazali w poprzedniej rundzie, zdobywając w konfrontacjach z tymi zespołami komplet punktów.

Dotychczasowe osiągnięcia podopiecznych trenera Javiera Webera rozczarowują. W ośmiu spotkaniach reprezentacja Argentyny zdobyła tylko dwa punkty, rozgrywając dwa pięciosetowe mecze (z Kubą i Polską). W miniony weekend dwukrotnie (po 1:3) przegrała z reprezentacją Polski. Siatkarze z Ameryki Południowej nie muszą się jednak martwić o awans do fazy finałowej – pełnią rolę gospodarza i grę mają zapewnioną.

Sprawa awansu do Final Six jest jeszcze otwarta. My musimy przede wszystkim pokonać zespół Argentyny i czekać na sprzyjające wyniki w Łodzi – powiedział kapitan reprezentacji Niemiec Björn Andrae.Chcemy walczyć do końca. Zdobyć jak najwięcej punktów i osiągnąć jak najlepszą pozycję w grupie – dodał. Ostatni mecz fazy grupowej nasi zachodni sąsiedzi zakończą meczami z reprezentacją Polski 8 i 9 lipca w Katowicach. Oba mecze rozpoczną się o godzinie 20.00.W czasie najbliższych spotkań trener Raul Lozano będzie miał do dyspozycji tę samą grupę zawodników. Może liczyć także na środkowego Marcusa Böhme, który z powodu problemów żołądkowych, nie mógł zagrać w drugim meczu w Trier. Najbliższe dwa mecze będą wyjątkowe dla dwóch reprezentantów Niemiec: 30 czerwca Robert Kromm rozegra w barwach drużyny narodowej swój 150. mecz, a dzień później Max Günthör 100.

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved