Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Łukasz Żygadło: Mam nadzieję, że wkrótce znów wyjdę na parkiet

Łukasz Żygadło: Mam nadzieję, że wkrótce znów wyjdę na parkiet

fot. archiwum

Po dobrych występach podczas spotkań wyjazdowych z Argentyną i Kubą, Łukasz Żygadło nie znalazł się w składzie reprezentacji na mecze we Wrocławiu. - To normalna rzecz, że podczas „światówki" trener daje szansę kolejnym zawodnikom - mówi siatkarz Trentino.

Rozgrywający podchodzi jednak do tematu swojej absencji na boisku we Wrocławiu ze zrozumieniem – W tegorocznej edycji Ligi Światowej jest znakomita okazja, by sprawdzić wszystkich zawodników pod kątem mistrzostw świata. To poligon doświadczalny, ale fajnie gdyby udało się awansować do finału w Argentynie – mówił w wywiadzie dla sports.pl Łukasz Żygadło.

Jego zdaniem w grupie D tegorocznej Ligi Światowej jeszcze wiele może się wydarzyć – Awans do Final Six jest możliwy, ale potrzeba cierpliwości, by wszystkie elementy stanowiły pewną całość.

Jeśli jednak kadrze Daniela Castellaniego uda się awansować do turnieju finałowego, pojedzie na niego ten skład, który zagra w tegorocznych Mistrzostwach Świata – Mundial dopiero pod koniec września, bardzo wiele może się w międzyczasie wydarzyć. Gramy z ogromnymi obciążeniami, ale mam nadzieję, że każdy z nas dotrwa w pełni zdrowia i sił do końca sezonu reprezentacyjnego. Co do składu na mistrzostwa świata, to wszystko zależy od trenera, jego wizji zespołu i przydatności poszczególnych zawodników. Na pewno niełatwo będzie mu wybrać tę dwunastkę zawodników. Jeśli jednak wywalczymy awans do turnieju finałowego Ligi Światowej w Cordobie, to – moim zdaniem – ten sam skład powinien pojechać na mistrzostwa – ocenia zawodnik.Rozmawiał: Jakub Bochenek

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved