Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Polskie juniorki lepsze od siatkarek z Belgii

Polskie juniorki lepsze od siatkarek z Belgii

Podopieczne Zbigniewa Krzyżanowskiego wygrały kolejny mecz towarzyski. Tym razem przygotowujące się do kwalifikacji do mistrzostw Europy polskie juniorki pokonały reprezentację Belgii 3:0. Jutro o 18.00 obie ekipy rozegrają między sobą kolejny sparing.

Polki przystąpi do meczu z reprezentacją Belgii bardzo spięte, co bezpośrednio przełożyło się na wynik. Na pierwszej przerwie technicznej podopieczne Zbigniewa Krzyżanowskiego przegrywały 2:8, ale straty szybko odrobiła Natalia Kurnikowska. Wychowanka Gedanii Żukowo zagrywką zdobyła pięć punktów z rzędu doprowadzając do wyrównania (8:8). Biało-czerwone coraz częściej zaczęły znajdować receptę na świetnie prezentujący się do tej pory belgijski blok, wypracowując kilka punktów przewagi (16:13). Kiedy wydawało się, że Polki spokojnie doprowadzą trzypunktową przewagę do końca seta, rywalki niespodziewanie wyrównały (23:23), jednak dwie ostatnie akcje należały do naszych siatkarek.

Drugą partię lepiej zaczęły polskie siatkarki, ale tak jak miało to miejsce w pierwszej odsłonie, młode zawodniczki z Belgii nie zamierzały się łatwo poddać. W końcowej fazie seta doprowadziły do wyrównania (23:23), ale i tym razem lepsze okazały się podopieczne Zbigniewa Krzyżanowskiego. Trzeci set to już zdecydowana przewaga siatkarek z orzełkiem na piersi. Biało-czerwone wygrały go 25:19, zwyciężając  tym samym w całym spotkaniu 3:0. Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się wspomniana Kurnikowska oraz rozgrywająca warszawskiej Sparty, Ewelina Polak.

Obaj szkoleniowcy zdecydowali się rozegrać jeszcze jedną partię, w której oba zespoły wyszły na parkiet w rezerwowych składach. Lepsze po raz kolejny okazały się Polki wygrywając 25:22. Jutro o 18.00 obie reprezentacje spotkają się ponownie, a w piątek nasze siatkarki zmierzą się jeszcze z reprezentacją Czech, po czym odlecą do Finlandii na turniej kwalifikacyjny do mistrzostw Europy.

Polska – Belgia 3:0
(25:23, 25:23, 25:19)

dodatkowy set 25:22