Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Paweł Zatorski: Cierpliwie czekam na swoją szansę

Paweł Zatorski: Cierpliwie czekam na swoją szansę

fot. archiwum

- Cierpliwie czekam na swoją szansę. Trenuję z chłopakami, najlepszymi siatkarzami w kraju i Europie; to jest naprawdę wielkie wyróżnienie - twierdzi libero reprezentacji Polski Paweł Zatorski, który czeka na swój pierwszy występ w Lidze Światowej.

Otrzymał powołanie i znalazł się w szerokiej kadrze na Ligę Światową, ale w dotychczasowych ośmiu meczach nie wystąpił ani razu. Paweł Zatorski czeka na swoją szansę od Daniela Castellaniego, choć ten cały czas stawia na bardziej doświadczonego Piotra Gacka.Każdy siatkarz chciałby zaprezentować się przed tak znakomitymi kibicami, dlatego nie ukrywam, że ja również. To, czy wyjdę na parkiet, nie zależy już tylko ode mnie, ale nie stresuję się takimi rzeczami – twierdzi Paweł Zatorski. – Piotrek Gacek gra znakomite mecze, jest ostatnio w bardzo wysokiej formie. Dlatego cierpliwie czekam na swoją szansę. Trenuję z chłopakami, najlepszymi siatkarzami w kraju i Europie; to jest naprawdę wielkie wyróżnienie.

Młody libero, który od przyszłego sezonu grac będzie w bełchatowskiej Skrze, nie boi się rywalizacji ze starszymi i dużo bardziej doświadczonymi kolegami. – Rywalizacja będzie wielka na każdej pozycji, nie tylko libero. Ale to bardzo dobrze, bo nic tak nie sprzyja poziomowi, jak konkurencja w zespole. A kto pojedzie do Włoch? To leży w gestii trenera. Teraz nie ma co się zastanawiać nad takimi sprawami, bo mamy inne zadania do wykonania – mówi Zatorski.

W Skrze Zatorski zastąpi właśnie Piotra Gacka. Przed nim nie lada wyzwanie, bo oprócz obrony tytułu mistrzowskiego Skra chce jak najwięcej wygrać w Lidze Mistrzów. – Jestem na nie gotowy. Podobne podjąłem w przeszłości, idąc – jako niedoświadczony osiemnastolatek – do Częstochowy. Ale się sprawdziłem i mam nadzieję, że teraz będzie podobnie. Wiem, że nie będzie łatwo, bo Piotrek to klasowy zawodnik i nie tak łatwo będzie go zastąpić. Czeka nas bardzo trudny sezon, bo mamy ogromną liczbę spotkań do rozegrania, więc wierzę, że kiedyś i ja dostanę swoją szansę – twierdzi młody libero reprezentacji Polski.Cały wywiad Jakuba Bochenka dostępny w Sporcie.

źródło: inf. własna, Sport

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved