Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kert Toobal: Chcę wygrywać

Kert Toobal: Chcę wygrywać

fot. archiwum

- Musimy stworzyć dobrą atmosferę w zespole. Wtedy będzie nam łatwiej dobrze grać i osiągać sukcesy - mówi Kert Toobal, który od tego sezonu będzie bronił barw olsztyńskiego AZS-u. Estończyk uczestniczył dzisiaj w konferencji prasowej.

Przyszedłeś tu jako podstawowy zawodnik. Na co liczysz myśląc o przyszłym sezonie?

Kert Toobal:Ciężkie pytanie. Na pewno liczę na dobry wynik sportowy. Jako zawodowiec chcę wygrywać. To jest ważne dla każdego sportowca. Musimy stworzyć dobrą atmosferę w zespole, ponieważ wtedy będzie nam łatwiej grać dobrze i osiągać sukcesy.

W zespole jest trzech obcokrajowców: Samuela Tuia, Vladimir Čedić i oczywiście Ty. Sądzisz, że będzie to duży atut AZS-u w przyszłym sezonie?Samuel Tuia to młody zawodnik i ma wszystkie atuty, których potrzebujemy. Jest dobrym zawodnikiem. Musimy jednak pamiętać, że takich zawodników ma też kilka innych czołowych polskich zespołów. Należy więc spojrzeć na nasz zespół realistycznie. Nie możemy myśleć, że mamy tego i tego zawodnika i wszystko będzie super, ogramy każdego. O naszym potencjale będziemy mogli cokolwiek powiedzieć dopiero po kilku treningach i meczach. Na papierze możemy wyglądać bardzo mocno. Możemy mieć wybitne indywidualności, ale co z tego jeśli jako zespół nie będziemy potrafili tego wykorzystać. To jest bardzo ważne, żeby nasze atuty przełożyły się na grę całej drużyny.

Skoro mówimy o indywidualnościach. Co uważasz za swój największy atut?

Myślę, że jestem stabilny jeśli chodzi o formę. Jeśli mówimy o technicznych elementach to jestem dobry na siatce. Potrafię złapać trudne piłki i dograć je kolegom. Nieskromnie powiem, że w bloku też jestem niezły, więc niech rywale uważają (śmiech).

* rozmawiała Marta Panasiuk (azsuwmolsztyn.com.pl)

źródło: azsuwmolsztyn.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved