Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Ireneusz Mazur ocenia nowych zawodników AZS Olsztyn

fot. archiwum

- Marcel to zawodnik o niesamowitej motoryce i nastawiony na profesjonalną pracę. Udowadniał to występując m.in. w lidze włoskiej, gdzie może za wiele nie grał, ale zdobywał doświadczenie - ocenia Gromadowskiego i innych nowych zawodników AZS UWM Olsztyn Ireneusz Mazur.

Estoński rozgrywający to nie jest postać nieznana w środowisku siatkarskim – mówi Ireneusz Mazur o Kercie Toobalu.Oczywiście nie jest zawodnikiem o renomie Pawła Zagumnego. Ma jednak niezwykle ciekawy styl rozgrywania. Pytanie, czy sprawdzi się w środowisku olsztyńskim? Mam tu na myśli także naszą specyficzną i bardzo trudną ligę. Chodzi m.in. o presję na wynik czy oczekiwania kibiców. Z kolei Włodarczyk, ten młody reprezentant Polski juniorów, w minionym sezonie był trochę w cieniu Fabiana Drzyzgi. To przyblokowało jego błyskotliwy i oczekiwany rozwój. Trudno jest jednak przebić się dwóm dobrym rozgrywającym do składu. Uważam, że Włodarczyk, to ciekawy siatkarz i jego ściągniecie było właściwym rozwiązaniem. Ma bardzo dobre warunki fizyczne brakuje mu natomiast gry – ocenia nowych rozgrywających AZS UWM Ireneusz Mazur.

Spore zmiany nastąpią w olsztyńskim zespole na przyjęciu. Do drużyny dołączyli Samuel Tuia i Wojciech Ferens.Ferens jest zawodnikiem młodego pokolenia i tylko potwierdza bardzo dobrą politykę olsztyńskiego klubu. AZS na tę chwilę ma już podstawowy skład gwarantujący dobry poziom. Ponadto w perspektywie 2-3 lat ci młodzi będą pokoleniem przejmującym główną rolę w zespole. Siatkarzem bardzo istotnym w zespole będzie Samuel Tuia, który jest w szerokim zapleczu reprezentacji Francji. Jest niezwykle dynamicznym i ekspresyjnym graczem – twierdzi były szkoleniowiec reprezentacji Polski, który prowadził również w przeszłości olsztyński akademików.

Największym wzmocnieniem AZS UWM ma być Marcel Gromadowski.Marcel to zawodnik o niesamowitej motoryce i nastawiony na profesjonalną pracę. Udowadniał to występując m.in. w lidze włoskiej, gdzie może za wiele nie grał, ale zdobywał doświadczenie – twierdzi Mazur. – Nie zawsze i nie do końca jest graczem, który realizuje to, czego się od niego oczekuje. Jego talent czysto siatkarski nie jest całkowicie wyeksponowany. U niego nie eksplodowało coś takiego jak ma Mariusz Wlazły, coś wyjątkowego. Dlatego musi ciężko pracować. W AZS-ie ma być killerem. Mam wrażenie, że fizycznie i motorycznie jest na to gotowy.Na środku olsztyńskiego bloku zagrają młody Piotr Hain i Serb Vladimir Cedić.Hain ma niesamowity talent do blokowania, jak wcześniej w AZS Patryk Czarnowski, Marcin Możdżonek czy Wojciech Grzyb. To nie jest jednak zawodnik gotowy w tej chwili wziąć na siebie ciężar gry. Tym bardziej że jest wysoki i szybko poszedł do góry, przez co często ma drobne niedomagania zdrowotne. Organizm po prostu nie zawsze nadążał, by zaadaptować taki wysiłek. Jest jednak kwestią czasu, kiedy nabierze tężyzny. Z kolei Serbowie potrafią odnaleźć się w naszej lidze. Tu często z graczy średnich stają się wielkimi. Generalnie środek w AZS jest pewną niewiadomą, ponieważ na tej pozycji często zdarzają się urazy. Wtedy może być różnie – zauważa Ireneusz Mazur.

W AZS UWM zmiana nastąpiła również na pozycji libero. Krzysztofa Andrzejewskiego zastąpił Marcin Mierzejewski, który przeszedł z ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. – W moim odczuciu to niezwykle solidny i rzetelny libero. A to są podstawy, jakie wymaga się od zawodników na tej pozycji. To nie ma być gwiazda zespołu. Marcin jest znakomitym przykładem gracza, który jest rzemieślnikiem sklejającym drużynę – ocenia nowego-starego libero AZS UWM Ireneusz Mazur.

Wypowiedzi zebrał Michał Koronowski – więcej w serwisie gazeta.pl

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved