Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Grzegorz Wójtowicz: Uczyć się od doświadczonych zawodników

Grzegorz Wójtowicz: Uczyć się od doświadczonych zawodników

fot. archiwum

- Tegoroczne zgrupowanie kadry B ma na celu szkolenie indywidualnej techniki, rozwój każdego zawodnika. Tak nam to przedstawiono na rozpoczęcie sezonu kadrowego - mówi Grzegorz Wójtowicz, który od nowego sezonu będzie reprezentował barwy ZAKSY.

Kadra B nie ma w tym roku docelowej imprezy jak np. Uniwersjada. Jakie są zatem wasze cele na ten czas?

Grzegorz Wójtowicz:Tegoroczne zgrupowanie kadry B ma na celu szkolenie indywidualnej techniki, rozwój każdego zawodnika. Tak nam to przedstawiono na rozpoczęcie sezonu kadrowego. Jednym słowem trenujemy pod okiem doświadczonych trenerów, żeby być coraz lepszymi zawodnikami. Mecze zaś rozgrywamy dodatkowo, żeby móc sprawdzić się w boju oraz żeby było ciekawiej (śmiech).

Za wami dwa mecze z Belgią. Przegraliście, jednak nie o to w tym chodziło, jak wspomniałeś miały być one meczami sprawdzającymi. Zatem jakie wnioski się po nich nasuwają?Każdy mecz rozegrany na szczeblu międzynarodowym jest to doświadczenie dla nas, dla młodych zawodników. Nie udało się wygrać, ale myślę, że te mecze nie były jednostronne. Wynik równie dobrze mógł być w drugą stronę, więc należy na niego spojrzeć z przymrużeniem oka.

Pomimo braku większej imprezy kalendarz kadry B wygląda na zapełniony treningami i meczami kontrolnymi. Znajdzie się więc chwila na odpoczynek, a może małe wakacje?

Mam nadzieję, że kilka dni się uda urwać, ale to już będę musiał z trenerami w klubie porozmawiać. Jednak najbliższy tydzień mamy wolne więc może coś się wymyśli. Nie będzie tak źle.

Jeszcze niedawno grałeś w kadrze juniorów. Teraz stajesz na boisku koło tych młodych chłopaków jako starszy kolega. Jak ich oceniasz? Depczą wam po piętach?

Tak jak było widać, wchodzili na boisko i nie różnili się bardzo od nas. To my starsi musimy nadal ciężko pracować, aby móc konkurować z nimi. Juniorzy cały czas się rozwijają, gonią nas, w końcu to nasza przyszłość siatkówki reprezentacyjnej.

Po poprzednim sezonie w Jokerze Piła wracasz na "stare śmieci" do Kędzierzyna. Masz jakieś oczekiwania od gry w tym klubie?

Oczywiście zawsze są jakieś oczekiwania. Chciałbym podnieść swoje umiejętności i uczyć się podpatrując bardziej doświadczonych zawodników na treningach czy w meczach. Mam nadzieję, że uda mi się załapać do meczowej dwunastki, a następnie wyjść na boisko. Będzie dobrze.

W ZAKSIE zagrasz ze znanymi siatkarzami jak Świderski, Zagumny, Gacek, Ruciak. Nie czujesz lekkiej tremy, bądź zdenerwowania wiedząc, że zagrasz u boku mistrzów Europy, wicemistrzów świata?

Gdybym w takich sytuacjach czuł tremę to nie miałbym co szukać w tym sporcie. Nazwałbym to raczej szacunkiem. Mi się akurat udało trafić do takiego klubu z takimi zawodnikami. Teraz muszę się z tego cieszyć, a zdenerwowanie może kiedyś przyjdzie.

Jak już mówimy o znanych nazwiskach polskiej siatkówki, masz jakiegoś zawodnika, na którym się wzorujesz?

Nie ma takiego jednego, gra wielu siatkarzy mi się podoba. Jeden jest lepszy w jednym drugi w czymś innym.

Rozmawiała Anna Klepaczko – sport24.pl

 

źródło: Sport24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved