Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Dwie nowe zawodniczki w Politechnice Radomskiej

Dwie nowe zawodniczki w Politechnice Radomskiej

fot. archiwum

Ksenia Mazur z AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i Aleksandra Guzikiewicz z Jedynki Kluczbork zasilą zespół siatkarek AZS Politechniki Radomskiej. Nowy trener Akademiczek, Krzysztof Białczak, szuka jeszcze środkowej i rozgrywającej.

Siatkarki AZS-u przebywają już od jakiegoś czasu na wakacjach, ale wciąż trwa „dopinanie" składu. Wiadomo już, że w trenerem zespołu w miejsce Aleksandra Klimczyka, który poprowadzi Jedynkę Aleksandrów Łódzki, będzie na pewno Krzysztof Białczak. To on kompletuje skład, bo z poprzedniego ubyły: libero Katarzyna Pluskota i rozgrywająca Katarzyna Nadziałek.

Na razie udało się sprowadzić wartościową, choć młodziutką Aleksandrę Guzikiewicz z Jedynki Kluczbork, która występuje jako libero. Tegoroczna maturzystka wielokrotnie wybierana była w przeróżnych turniejach najlepszą na swojej pozycji, jest pracowita i ambitna.

Sporym wzmocnieniem będzie z pewnością Ksenia Mazur z pierwszoligowego AZS KSZO Ostrowiec Św. 24-letnia siatkarka jest bardzo wszechstronna. Grała jako środkowa, a ostatnio specjalizowała się w przyjęciu i ataku. Umowę z AZS Politechniką Radomską ma podpisać we wtorek 29 czerwca.Na tym w zasadzie mogłoby się zakończyć kompletowanie składu, bo Krzysztof Białczak ma do dyspozycji 12 zawodniczek, ale jak sam mówi potrzeba jeszcze jednej rozgrywającej i ewentualnie środkowej. No chyba, że wydarzy się coś nieprzewidzianego i Radom opuści jednak, któraś z zawodniczek deklarujących pozostanie w AZS. Wtedy skład zostanie uzupełniony.

Przygotowania wznowią Akademiczki na początku sierpnia. Na pierwsze zgrupowanie wyjadą do Bukowiny Tatrzańskiej, choć brane pod uwagę są jeszcze dwa miejsca: Kozienice i Solec nad Wisłą. Potem zajęcia odbywać się będą we własnej hali, a pod koniec sierpnia zespół wyjedzie na Akademickie Mistrzostwa Polski. Potem nasze siatkarki czeka szereg sparingów i turniejów towarzyskich, aż do startu w lidze 25 września.

źródło: RadomSport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved