Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Czarni Radom kompletują kadrę na przyszły sezon

Czarni Radom kompletują kadrę na przyszły sezon

fot. archiwum

W poniedziałek siatkarze Czarnych Radom odbyli ostatni trening w okresie roztrenowania. Podopieczni Wojciecha Stępnia wznowią zajęcia w pierwszych dniach sierpnia. Wtedy też ostatecznie okaże się jak wyglądać będzie kadra drugoligowego zespołu.

Ostatnie przed wakacjami zajęcia miały urozmaicony przebieg. Przez pierwszą godzinę na sztucznym boisku zawodnicy rozgrywali mecz w piłkę nożną. Następnie Wojciech Stępień zadysponował już typowo siatkarskie ćwiczenia w hali. – Rozstajemy się. Nie jest jednak tak, że zawodnicy całkowicie zawieszą zajęcia. Wszyscy, którzy będą chcieli się poruszać, czy skorzystać z siłowni będą mieli taką możliwość – informuje szkoleniowiec.

Siatkarze udali się na wakacje. Tymczasem dla działaczy i sztabu szkoleniowego rozpoczął się okres kompletowania kadry na nowy sezon. Pierwsze decyzje już zapadły. Z Międzyrzeckiej Trójki Międzyrzec Podlaski do Czarnych już pozyskany został środkowy bloku Bartek Nowakowski.Bartka kibice powinni pamiętać z występów w reprezentacji woj. lubelskiego, która występowała w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Zawodnik dysponuje bardzo dobrymi warunkami fizycznymi (195 cm wzrostu), pozyskaliśmy go głównie z myślą o grupach młodzieżowych – informuje Janusz Stańczuk, prezes radomskiego klubu. Nie jest wykluczone, że w nowym sezonie barw Czarnych bronić będzie jeszcze jeden z wychowanków Uczniowskiego Klubu Sportowego z Międzyrzeca. W poniedziałkowych zajęciach uczestniczył Łukasz Wasąg. Grający na pozycji rozgrywającego siatkarz w ostatnim sezonie był podstawowym zawodnikiem zespołu juniorów Delic Polu Częstochowa. Na swoim koncie ma też występy na parkietach II ligi. W przeszłości grał też w Serbinowie Biała Podlaska.

O przyszłości siatkarza z Międzyrzeca zadecydują szkoleniowcy. Z całą pewnością można natomiast stwierdzić, że po rocznym wypożyczeniu z Armatu Kozienice do II-ligowej ekipy Czarnych dołączy Michał Koryciński. Ponadto prezes Janusz Stańczuk i Wojciech Stępień czynią starania o kolejne wzmocnienia. – Jeżeli nasze plany się ziszczą, w kadrze może pojawić się nawet zawodnik z reprezentacyjną przeszłością. Jest jeszcze za wcześnie na konkrety, ale zapewniam, że intensywnie nad tym pracujemy – zapewniają zarówno "sternik" klubu, jak i szkoleniowiec II-ligowego zespołu.źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved