Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Bartosz Kurek: Na mojej pozycji jest ogromna konkurencja

Bartosz Kurek: Na mojej pozycji jest ogromna konkurencja

fot. archiwum

- Każdy z nas musi przyjąć do wiadomości, że ktoś nie pojedzie na wielkie imprezy. I koniec. Trenujemy, rywalizujemy i to normalne. Jesteśmy kolegami, ale zawsze przychodzi moment oceny - mówi Bartosz Kurek, przyjmujący reprezentacji Polski.

W tej kadrze na mojej pozycji jest ogromna konkurencja. To nie jest tak, że będę grał ja i tylko ja. Pamiętajmy, że zawodnikiem o podobnych cechach jest Zbyszek Bartman i na treningach to widać. Czasami gramy niemal na równym poziomie. To mi pomaga, bo nie tyle czuję jego oddech na plecach, ale gdzieś z boku. Nasza rywalizacja jest zdrowa – zapewnia Bartosz Kurek cytowany na łamach Przeglądu Sportowego.

Jestem zadowolony, że ostatnio dostaję dużo szans gry. Cieszę się, że trener mi ufa i zrobię wszystko, żeby go nie zawieść. A co do mojego odpoczynku, to decyzję o tym pozostawiłem selekcjonerowi kadry – twierdzi przyjmujący reprezentacji. – Trener Daniel Castellani mówi, że nawet jeśli czasem trochę słabiej gram, to zawsze potrafię przekazać drużynie sporo pozytywnej energii. Nie każe tego chować, bo to pomaga mi i chłopakom.

Jest już chyba pewne, że tego elementu nie opanuję do tego stopnia co, na przykład, Michał Bąkiewicz – mówi o swoim przyjęciu zagrywki Kurek. – W trakcie każdego treningu staram się dążyć do najwyższej formy w tym elemencie, ale nie wiem, jaka ona ostatecznie będzie. Może moje przyjęcie będzie kiedyś na tyle dobre, że to ja będę mógł pomagać komuś z drużyny? Nie dziwi mnie, gdy wymaga się ode mnie cudów, bo tak jest od dłuższego czasu.Przed reprezentacją teraz dwa ważne, jeśli nie najważniejsze, mecze z Kubą – Teraz musimy wygrywać. Trochę szkoda pierwszego meczu na Kubie, bo mogliśmy zwyciężyć i teraz byłoby dużo łatwiej. Zabrakło nam zimnej krwi. Musimy skupić się na każdym kolejnym spotkaniu i tylko na tym, że trzeba wygrywać – twierdzi Bartosz Kurek.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved