Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Włodzimierz Sadalski: W Łodzi będzie gorąco

Włodzimierz Sadalski: W Łodzi będzie gorąco

fot. archiwum

- Niewiele reprezentacji na świecie może sobie pozwolić na to, by grać różnymi szóstkami i z tak dobrym efektem - powiedział po wygranych meczach z Argentyną w Lidze Światowej Włodzimierz Sadalski, mistrz olimpijski i świata.

Pierwsza część planu wykonana. Dwa zwycięstwa nad Argentyną odniesione, ale wcale nie było tak łatwo, jak można się było spodziewać.

Włodzimierz Sadalski: – Zgadza się, nie było łatwo i bardzo dobrze. Żeby dotrzeć do turnieju finałowego musimy wygrywać. Takie mecze to doskonała forma sprawdzenia zawodników przez trenera Castellaniego, który wciąż buduje drużynę. W niedzielę grał zupełnie inną szóstką niż w sobotę. Pojawiły się słabsze momenty w grze naszych zawodników, ale bardzo dobre zmiany zarówno Wlazły, jak i Ruciak. Ten zespół powoli zaczyna się uzupełniać. Zawodnicy wiedzą już jak mają grać i powoli budują wysoką formę.

Po dotychczasowych ośmiu meczach w Lidze Światowej widać, że trener Castellani będzie miał ból głowy, kiedy przyjdzie mu wybierać kadrę na mistrzostwa świata. Mamy przecież szalenie wyrównany zespół.– Myślę, że niewiele reprezentacji na świecie może sobie pozwolić na to, by grać różnymi szóstkami i z tak dobrym efektem. Jednak taki ból głowy to sama przyjemność.

Po dłuższej przerwie do kadry powróciło czterech zawodników. Czy takie powroty bywają trudne, czy raczej dobrze wchodzi się do drużyny po nabraniu świeżości?

– To są zawodnicy, którzy mają za sobą bardzo dużo spotkań reprezentacyjnych. Rzeczywiście potrzebowali przerwy. Dzięki doświadczeniu szybko nadrabiają zaległości. Teraz muszą tylko ustabilizować formę.

Wierzy pan w awans do turnieju finałowego Ligi Światowej?

– Wierzę, chociaż w Łodzi będzie gorąco.

* Rozmawiał Tomasz Kalemba (Onet.pl)

źródło: sport.onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved