Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Juniorki tym razem wygrały z równiesniczkami z Czech

Juniorki tym razem wygrały z równiesniczkami z Czech

fot. archiwum

Polska pokonała w Rawie Mazowieckiej Czechy 2:1 w sparingowym meczu w siatkówce juniorek. Trenerzy obu drużyn umówili się na rozegranie trzech setów. We wtorek i w środę o g. 18:00 podopieczne Zbigniewa Krzyżanowskiego zagrają z reprezentacją Belgii.

Zespół Czech był bardzo dobrym spraingpartnerem. Rywalki zaprezentowały wysoką formę. Wcześniej zmierzyły się z Niemkami. Mieliśmy wartościowe sprawdziany. Czeszki grają jedną z najszybszych siatkówek w Europie – powiedział trener Polski Zbigniew Krzyżanowski. Jego podopieczne przygotowują się do turnieju barażowego do mistrzostw Europy, który odbędzie się 9-11 lipca w Tampere. Rywalkami będą Białoruś, Finlandia i Holandia.

Pierwsze spotkanie z Czeszkami w Rawie Mazowieckiej Polska wygrała 3:2, drugie przegrała 0:3. – W zwycięskim meczu zespół grał ofiarnie i ambitnie, w drugim sportowa złość była po stronie rywalek. My nie mieliśmy argumentów. Dziś drugi skład zagrał bardzo ambitnie i realizował zadania taktyczne. Świetnie spisywała się m.in. Klaudia Kopaczewska – dodał Zbigniew Krzyżanowski.

Polska – Czechy 2:1
(22:25, 25:16, 25:17)Polska: Polak, Czyżnielewska, Nowakowska, Chojnacka, Grejman, Łyszkiewicz, Michal (libero). Na zmiany wchodziły wszystkie pozostałe zawodniczki.

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved