Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Javier Weber: Uwielbiamy grać w Polsce

Javier Weber: Uwielbiamy grać w Polsce

fot. archiwum

- Mamy trzy tygodnie na wypracowanie dyspozycji, która pozwoli nam godnie zaprezentować się w turnieju finałowym - mówi szkoleniowiec reprezentacji Argentyny, Javier Weber. - Nie jestem w stanie wyodrębnić jednej szóstki najlepszych graczy.

Dlaczego przyjechał pan do Polski z rezerwowym składem?

Javier Weber:Nie przyjechałem z rezerwowym składem. W mojej drużynie jest szesnastu zawodników, reprezentujących bardzo zbliżony poziom i prawdę mówiąc, mam z tym problem. Nie jestem w stanie wyodrębnić jednej szóstki najlepszych graczy. Przyjechałem do Polski w nieco odmienionym zestawie, bo w tej chwili dla mnie jest najważniejsze, by poprawić grę tych właśnie zawodników, którzy zagrali we Wrocławiu. Ciągle jesteśmy w podróżny, nie mamy czasu na treningi i dlatego zdecydowałem się na taki manewr. Zawodnicy, którzy zostali w Argentynie również ciężko pracują, bez chwili wytchnienia. Mamy trzy tygodnie na wypracowanie dyspozycji, która pozwoli nam godnie zaprezentować się w turnieju finałowym.

Argentyna jako gospodarz Final Six ma pewne miejsce w turnieju finałowym. Kto pana zdaniem wygra grupę D?Faworytem wciąż wydaje się być Kuba, która dwukrotnie wygrała z silnymi przecież Niemcami. Ale tak naprawdę, o tym kto zajmie pierwsze miejsce w grupie zdecyduje bezpośrednia konfrontacja pomiędzy Polską a Kubą. Mogę tylko powiedzieć z własnego doświadczenia, że tutaj w Polsce gra się bardzo ciężko. Ten fantastyczny tłum głośno dopingujący swoich siatkarzy sprawia, że rywalom gra się trudniej, chociaż uwielbiamy tak gorących kibiców i uwielbiamy grać w Polsce. Tutaj wszystko jest biało-czerwone. Sześć tysięcy biało-czerwonych fanów – to zdumiewające.

Selekcjonerem reprezentacji Polski jest pana przyjaciel, Daniel Castellani. Co pan sądzi o drużynie, którą zbudował?

Polska moim zdaniem jest w czwórce, może piątce najlepszych drużyn świata. Powinniśmy się od was nauczyć koncentracji i konsekwencji, bo jak traci się te przymioty choćby na kilka minut, jest po meczu, przegrywa się. Myślę, że Castellani wykonuje kawał dobrej roboty z reprezentacją Polski. Znam go od lat, razem graliśmy w kadrze i w włoskiej lidze, potem byłem jego podopiecznym. On ma wyjątkowe spojrzenie na siatkówkę, widzi więcej, niż inni szkoleniowcy. Ma też jedną, doskonałą umiejętność – potrafi wydobyć wszystko co najlepsze z każdego zawodnika. Doskonałym przykładem na to jest rozgrywający Grzegorz Łomacz. Rok temu był nieznany, prezentował się przeciętnie. Teraz gra fantastycznie, jest odważny. A nie jest przecież pierwszym rozgrywającym. Daniel stworzył świetna drużynę, z bardzo mocną ławką rezerwowych. Każdy kto wchodzi na boisko, potrafi pociągnąć grę.

Cały wywiad Ilony Kobus w serwisie plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved