Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Daniel Castellani: Argentyna grała bardzo dobrze

Daniel Castellani: Argentyna grała bardzo dobrze

fot. archiwum

Siatkarze reprezentacji Argentyny, mimo iż nie wywieźli z Wrocławia ani jednego punktu pozostawili po sobie jak najlepsze wrażenie. Pochwał podopiecznym Javiera Webera nie szczędził również selekcjoner biało-czerwonych - Daniel Castellani.

Argentyna grała bardzo dobrze, bardzo szybko. Ryzykowała w zagrywce, czy w bloku. To było dla nas naprawdę trudne spotkanie – mówił po niedzielnym meczu Daniel Castellani.

Zawodnicy z Ameryki Południowej mimo ambitnej walki nie znaleźli sposobu ma Bartosza Kurka i kolegów. – Kluczem do zwycięstwa było moim zdaniem trzymanie się założeń taktycznych. Nic nie zmienialiśmy w sposobie naszej gry. Próbowaliśmy grać wszystko, co sobie założyliśmy – opowiada szkoleniowiec polskiej reprezentacji.

Na pewno biało-czerwonym pomagały też trybuny i ludzie na nich zasiadający. Stworzyli oni naprawdę kapitalną atmosferę – Zawsze w Polsce jest znakomita atmosfera. Drużyny i zawodnicy uwielbiają grać przed naszą publicznością – mówi Castellani.Podczas piątego już weekendu Ligi Światowej Polacy zmierzą się w Łodzi z reprezentacją Kuby. Nie da się ukryć, że będą to bardzo ważne mecze, które mogą zadecydować o być, albo nie być polskiego zespołu w Final Six w Cordobie – Kuba jest jednym z najlepszych zespołów na świecie. To będzie trudny przeciwnik. Myślę, że będziemy mogli zobaczyć dobre spotkania w Łodzi – mówi na zakończenie opiekun aktualnych mistrzów Europy.

*we Wrocławiu rozmawiała Ewa Koperska (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved