Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Stefan Hübner wraca do Bundesligi

Stefan Hübner wraca do Bundesligi

fot. archiwum

- Kilka dni temu nie śmielibyśmy o tym nawet myśleć - stwierdził dyrektor generalny evivo Düren Rüdiger Hein, prezentując nowego zawodnika drużyny. Został nim wielokrotny reprezentant Niemiec, 35-letni Stefan Hübner, który ostatni sezon spędził w Perugi.

Stefan Hübner – to nazwisko w Niemczech znaczy bardzo wiele. Od lat jest zaliczany do najlepszych środkowych na świecie. Po dziewięciu latach spędzonych we Włoszech (z roczną przerwą na występy w Schladern) 35-letni reprezentant Niemiec wraca do Bundesligi. We Włoszech ostatni sezon grał w Perugii, wcześniej reprezentował barwy m.in. Sisleya Treviso i Itasu Trentino. W każdym z sezonów spędzonych w Serie A był jednym z najlepszych w ligowych statystykach.

W Düren Stefan Hübner będzie nie tylko zawodnikiem, ale wspomoże również dział marketingu. Czy oznacza to, że Düren będzie ostatnim przystankiem w karierze tego zawodnika? – Absolutnie nie – zaprzecza siatkarz. – Czuję się wyśmienicie i marze o tym, by za dwa lata zagrać w czołowej drużynie w lidze włoskiej lub rosyjskiej.

Teraz jednak Hübner zdecydował się na Bundeslidze, która finansowo nie dorównuje włoskiej i rosyjskiej ekstraklasie.  Porozumienie było jednak możliwe, obie strony spotkały się na granicy swoich możliwości – klub na swojej górnej, siatkarz na swojej dolnej. – We Włoszech też nie jest wszystko dopięte na 100 procent – twierdzi zawodnik. – Klub taki jak Düren kojarzy się z takimi cechami jak zaufanie i lojalność.źródło: DVV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved