Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Piotr Gacek: To był udany weekend

Piotr Gacek: To był udany weekend

fot. archiwum

Polscy siatkarze nie kryją zadowolenia po dwóch zwycięstwach nad Argentyną we wrocławskiej Hali Stulecia. - Niemniej jednak nie ustrzegliśmy się błędów, które będziemy analizować - mówi libero polskiej reprezentacji Piotr Gacek.

Polscy siatkarze w niedzielnym meczu przegrali wprawdzie pierwszego seta, ale trzy kolejne zapisali już na swoją korzyść – Wygraliśmy za trzy punkty i to cieszy – mówi wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania Piotr Gacek.W pierwszej partii Argentyna grała dobrze, ale my pozwoliliśmy im grać dobrze. Popełniliśmy troszkę niewymuszonych błędów. Potem się zebraliśmy i następne partie potoczyły się już po naszej myśli. Nie będziemy wygrywać wszystkiego po 3:0, bo nie ma takiej drużyny na świecie, która by tak wszystko wygrywała. Wiadomo, że będziemy tracić jakieś partie, gdzieś tam zdarzy się jakiś przegrany mecz, ale oby tych meczów było jak najmniej – dodaje zawodnik.

Inauguracyjny weekend "polskiej" części fazy interkontynentalnej Ligi Światowej można zapisać bp stronie tych udanych, bowiem biało-czerwonym udało się zdobyć komplet punktów z Argentyną, która postawiła naprawdę trudne warunki. – Myślę, że był to udany weekend, bo zdobyliśmy sześć punktów. Niemniej jednak nie ustrzegliśmy się błędów, które będziemy analizować i starać się wyeliminować, bo jesteśmy na drodze, która przygotowuje nas do finałów Ligi Światowej i poprzez ten finał chcielibyśmy przygotować się do mistrzostw świata – mówi popularny "Gato".

Optymizmem napawa na pewno fakt, iż gra podopiecznych Daniela Castellaniego wygląda coraz lepiej. Teraz przed nimi arcyważne mecze z Kubą, które mogą zadecydować, która z tych dwóch ekip pojedzie do Cordoby na Final Six. – Gramy coraz lepiej. Cieszy to, że po błędach, które popełniamy wyciągamy wnioski i niwelujemy je, żeby poprawić naszą grę – kończy Piotr Gacek.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved