Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE mężczyzn: Portugalczycy jako pierwsi awansowali do Final Four

LE mężczyzn: Portugalczycy jako pierwsi awansowali do Final Four

Siatkarze Portugalii po drugim zwycięstwie z Austria zapewnili sobie awans do turnieju finałowego Ligi Europejskiej. Drugie zwycięstwo odnieśli również Turcy, pokonując 3:1 reprezentację Grecji. W grupie A Hiszpanie po tie-breaku pokonali Słowację.

grupa A:

W drugim meczu w madryckiej hali La Caja Magica Hiszpanie ponownie pokonali reprezentację Słowacji. Nasi południowi sąsiedzi prowadzili już w tym spotkaniu 2:0, jednak gospodarze byli w stanie doprowadzić do wyrównania, a następnie wygrać piątego seta do 9. Najskuteczniejszym zawodnikiem w hiszpańskiej drużynie był Manuel Sevillano, który zdobył dla swojego zespołu 17 punktów. W zespole Słowacji najwięcej punktów zdobył Jozef Piovarci (15).

Hiszpanie po dwóch zwycięstwach w Madrycie zajmują drugie miejsce w tabeli grupy A z jednym punktem straty do prowadzącej Rumunii. Trzecia Wielka Brytania ma do nich już dwa punkty straty. Słowacy, którzy bardzo słabo spisują się w tegorocznej edycji Ligi Europejskiej zajmują ostatnie miejsce i mają już tylko iluzoryczne szanse na awans.

Hiszpania – Słowacja 3:2
(25:27, 22:25, 25:21, 25:22, 15:9)

Hiszpania: Perez (7), Sevillano (17), Noda (22), Hernan (1), Fernandez (8), Subiela (11), Llenas (libero) oraz Rodriguez, Rocamora (10) i De Amo
Słowacja: Bencz (11), Piovarci (15), Hukel (14), Zatko (3), Hrinak (4), Divis (12), Ondrusek (libero) oraz Kubs (13), Jakubov (10), Holly i Michalovic

Siatkarze Portugalii po raz drugi pokonali na własnym terenie reprezentację Austrii, gwarantując sobie tym samym już występ w turnieju finałowym. Siatkarze z Półwyspu Iberyjskiego prowadzą w tabeli grupy B z kompletem zwycięstw, imponując skutecznością i znakomita formą.

Austriacy w niedzielnym meczu byli zdolni wygrać jedynie trzeciego seta. W pozostałych partiach musieli uznać wyższość gospodarzy, w zespole których prym wiódł Marco Ferreira. W zespole austriackim jak zawsze najskuteczniejszy był Philip Schneider – obaj zawodnicy zdobyli dla swoich zespołów po 19 punktów.

W drugim niedzielnym spotkaniu grupy B Turcy ponownie pokonali Greków, zwiększając nad nimi przewagę w tabeli do trzech punktów. Wygranego seta Grecy w dużej mierze zawdzięczają niezwykle skutecznemu Mitarowi Tzourtisowi, który zdobył dla swojego zespołu 25 punktów. W tureckiej drużynie nieźle zaprezentował się Sinan Tanik, a najskuteczniejszym zawodnikiem był Emre Batur (17 punktów).

Portugalia – Austria 3:1
(25:20, 25:23, 20:25, 25:22)

Portugalia: Silva (7), Malveiro (18), Ferreira M. (19), Violas (1), Siqueira (6), Lopes (12), Fidalgo J. (libero) oraz Fidalgo C., Sequeira (2) i Ferreira A.
Austria: Schneider (19), Wohlfahrtstutter (9), Gavan (10), Zass (2), Fruhbauer (9), Weber (3), Laure (libero) oraz Kroiss, Binder, Laimer (8) i Reiser

Turcja – Grecja 3:1
(27:25, 25:22, 20:25, 25:23)

Turcja: Cin (9), Pezuk (10), Tanik (15), Karaagac (12), Batur (17), Keskin (5), Kilic (libero) oraz Bozan i Kirici
Grecja: Tzourtis (25), Petreas (6), Kanellos (6), Fragkos (17), Terzis (2), Aspiotis (6), Papadimitriou (libero) oraz Efraimidis i Angelopoulos