Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE kobiet: Hiszpania liderem grupy B

LE kobiet: Hiszpania liderem grupy B

W jedynym niedzielnym spotkaniu Ligi Europejskiej kobiet Hiszpania pokonała reprezentację Grecji 3:2. To drugie zwycięstwo siatkarek z Półwyspu Iberyjskiego, które objęły prowadzenie w grupie B. Mecze Turcji z Izraelem nie odbyły się.

Po odwołaniu wszystkich czterech spotkań Ligi Europejskiej kobiet pomiędzy Turcją i Izraelem nie milkną głosy oburzenia. Izraelska prasa wzywa CEV do odebrania Turcji organizacji turnieju finałowego, obydwaj trenerzy żałują, że polityka okazała się ważniejsza niż sport i napięta sytuacja polityczna pomiędzy oboma krajami nie pozwoliła rozegrać zaplanowanych spotkań.

Sytuację wykorzystały siatkarki Hiszpanii, które po raz drugi pokonały Grecję. Po sobotnim, łatwym zwycięstwie 3:0 tym razem Greczynki pokazały dobra siatkówkę i walczyły do końca. Uległy w końcu w tie-breaku, choć miały szanse zakończyć spotkanie w czwartym secie na swoją korzyść. Po łatwym zwycięstwie w pierwszym secie gospodynie niedzielnego meczu oddały inicjatywę siatkarkom z Grecji, które wygrały dwie kolejne partie. Niewiele brakowało, a wygrałyby także kolejną, jednak Hiszpankom po dramatycznej końcówce udało się wygrać 31:29. W tie-breaku Hiszpanki wygrały do 11 i objęły prowadzenie w tabeli grupy B.

Hiszpania – Grecja 3:2
(25:14, 19:25, 18:25, 31:29, 15:11)