Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Zdzisław Grodecki: To nie jest grupa śmierci

Zdzisław Grodecki: To nie jest grupa śmierci

fot. archiwum

W Wiedniu odbyło się losowanie siatkarskiej Ligi Mistrzów. W nowym sezonie siatkarze Jastrzębskiego Węgla zmierzą się w fazie grupowej z greckim Olympiacosem Pireus, słoweńskim ACH Volley Bled i Budvanską Rivierą Budva z Czarnogóry.

W porównaniu z ubiegłą edycją rozgrywek siatkarze z Jastrzębia zmierzą się z teoretycznie mniej wymagającymi rywalami. Jednak ekipy z Grecji czy Słowenii to znane już na europejskich parkietach drużyny mające za sobą dobre występy w siatkarskiej Lidze Mistrzów, o awans trzeba będzie więc powalczyć.
Losowanie i układ grup skomentowali Prezes Jastrzębskiego Węgla, Zdzisław Grodecki oraz reprezentujący zawodników- libero jastrzębian Paweł Rusek.

Oto pierwsze gorące komentarze po losowaniu:

Zdzisław Grodecki (Prezes Jastrzębskiego Węgla): Nie jest to grupa śmierci, nie jest też tak dobra marketingowo, jak w zeszłym sezonie. Będzie nas czekało duże wyzwanie, żeby zgromadzić pełną halę. A za to byliśmy dziś chwaleni na seminarium w Wiedniu, za bardzo dobrą organizację LM i za pomarańczowe trybuny. Trzeba powiedzieć, że te trzy zespoły są w okresie przebudowy. Musimy jednak pamiętać, że Bled grał w zeszłym roku w Final Four. Marka Olympiacosu z Milinkoviciem jest znana, Budva też ma swoje atuty.Paweł Rusek (libero Jastrzębskiego Węgla): Grupa w porównaniu z tą z zeszłego sezonu jest na pewno dużo łatwiejsza, choć trzeba wziąć pod uwagę, że Grecy co roku grają dobrze i dobijają się do Final Four Ligi Mistrzów, a Bled to zeszłoroczny finalista. Cóż, powtórzę, że grupa na pewno jest słabsza, co mam nadzieję nie okaże się złudne. Za faworyta uważam Olympiacos, Bled, który tak wszystkich zaskoczył w zeszłym sezonie będzie miał znacznie ciężej, bo inne zespoły poważnie do nich podejdą. Nie będzie lekceważenia Słoweńców.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved