Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Michał Bąkiewicz: Koncepcja Daniela się sprawdza

Michał Bąkiewicz: Koncepcja Daniela się sprawdza

fot. archiwum

- Dwumecz z Argentyną jest świetną okazją, by się wdrożyć do gry - mówi Michał Bąkiewicz, który po kontuzji pleców wraca do gry. - Zaczynam czuć, że wszystko się zmienia. Wcześniej trzon drużyny był ciągle taki sam, a teraz obserwujemy nową siłę.

Michał Bąkiewicz, który dostał od trenera Castellaniego wolne na mecze wyjazdowe Ligi Światowej, wraca do gry. – Wyniki trzech wyjazdowych dwumeczów Ligi Światowej wskazują, że to był trafiony wybór. Oby tylko potwierdziły to pozostałe trzy weekendy, a potem mistrzostwa świata – twierdzi przyjmujący polskiej reprezentacji. – Na każdego z nas trzeba patrzeć osobno, bo różne były powody naszej absencji. Ale nie będę ukrywał, że jednym z nich był fakt, że ten sezon ligowy dał nam nieźle w kość.

Młodzi siatkarze, którzy zastąpili etatowych kadrowiczów, w wyjazdowych spotkaniach odnieśli trzy zwycięstwa i zdobyli 9 punktów. – Chłopaki grają naprawdę dobrze, pomijając dwa mecze z Niemcami, to nawet bardzo dobrze. Rozgrzeszam ich za porażki w Stuttgarcie, bo byliśmy po ciężkich treningach, a rywale znajdowali się na innym etapie przygotowań. Tam nie dało się nic ugrać. Najważniejsze, że z każdym następnym starciem jest coraz lepiej – uważa Michał Bąkiewicz. – Zaczynam czuć, że wszystko się zmienia. Wcześniej trzon drużyny był ciągle taki sam, a teraz obserwujemy przeskok, nową siłę. Jest inaczej. Najważniejsze, że chłopaki udowodnili, że potrafią grać na wysokim poziomie. Dzięki nim jest tak mocna rywalizacja. Sprawdza się koncepcja Daniela.

Ze zdrowiem naszego przyjmującego jest już całkiem dobrze, a o kontuzji pleców można powoli zapomnieć. – Na razie, odpukać, z plecami wszystko jest w porządku. A co do mojej formy, to nie mam pojęcia, jaka jest w tym momencie. Ostatnio chodziłem głównie na siłownię, więc nie ma co ukrywać, że z dyspozycją może być różnie – mówi Bąkiewicz, którego powrót do gry przypadnie na dwa wrocławskie mecze z Argentyną. – Dwumecz z Argentyną jest świetną okazją, by się wdrożyć do gry. Inna rzecz, że pamiętam też kilka meczów, gdy tacy dublerzy dali nam się mocno we znaki. Choćby Francja przed igrzyskami w Atenach – przyjechała rezerwami do Katowic i sprała nas 3:0 i 3:1. Zachowajmy dystans i rozsądek przed starciem z Argentyną – apeluje Bąkiewicz.Cały wywiad Kamila Składowskiego dostępny w Przeglądzie Sportowym

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved