Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > 20 punktów Jarosza, Polacy lepsi na zagrywce

20 punktów Jarosza, Polacy lepsi na zagrywce

W dzisiejszym meczu Polski z Argentyną MVP spotkania wybrany został Bartosz Kurek, jednak statystycznie najlepiej punktującym naszej reprezentacji był Jakub Jarosz. Polski atakujący po czterosetowej rywalizacji zapisał na swoim koncie 20 punktów.

Wśród Argentyńczyków najwięcej punktów- 15- zdobył Gabriel Arroyo , taki sam rezultat uzyskał Rodrigo Quiroga, a trzecim najlepiej punktującym w ekipie gości był Lucas Chavez – 13 punktów. W reprezentacji biało-czerwonych obok 20 ‚oczek’ Jarosza, nie mniej skuteczny był Bartosz Kurek (19 punktów), niżej sklasyfikowano Patryka Czarnowskiego, zdobywcę 13 punktów.

Na przestrzeni całego meczu polscy atakujący zdobyli 60 punktów atakiem, przy skuteczności 59,41%. Porównując ten rezultat z wynikiem Argentyńczyków widoczna jest niewielka przewaga. Podopieczni Javiera Webera zdobyli 56 punktów w ataku ze średnią efektywnością na poziomie 53.85%. Indywidualnie w reprezentacji Argentyny najlepszy okazał się Gabriel Arroyo zdobywca 14 punktów w tym elemencie, na kolejnych miejsca uplasowali się Lucas Chavez i Rodrigo Quiroga – po 13 punktów. Niewątpliwie najlepszy zawodnik w drużynie Argentyny- Gabriel Arroyo odnotował skuteczność w ataku ok 73,68%, argentyński atakujący na 19 akcji zakończył 14. Kolejni zawodnicy Lucas Chavez i Rodrigo Quiroga odnotowali odpowiednio wyniki 61,90% oraz 50%.
W zestawieniu z tym wynikiem skuteczność Polaków nie była tak imponującą -16 punktów w 20 próbach Bartosza Kurka (64%), oraz 60% Jakuba Jarosza i 50% Michała Ruciaka.

Analizując wyniki i ilość punktów uzyskanych blokiem przez Polaków w zeszłotygodniowym spotkaniu z Kubą, dzisiejsze 6 bloków punktowych na przestrzeni całego spotkania to niewiele. Najskuteczniejszy w tym elemencie okazał się Bartosz Kurek, który trzy razy zatrzymał rywala na siatce, 2 punkty w tym elemencie zdobył Patryk Czarnowski a jeden – Daniel Pliński. Minimalnie gorszy wynik uzyskali nasi rywale – łącznie 4 ‚oczka’. Liderem zestawienia w kadrze Argentyny ze zdobyczą 2 punktów był Martin Costa Blanco, po jednym bloku punktowym wykonali Gabriel Arroyo i Nicolás Uriarte.W elemencie zagrywki najskuteczniejszym zawodnikiem był Patryk Czarnowski (3 asy serwisowe), dwukrotnie rywale nie przyjmowali zagrywek Jakuba Jarosza, a po jednym punkcie bezpośrednio serwując zdobyli Michał Ruciak i Mariusz Wlazły. Łączny rezultat 7 punktów zdobytych na zagrywce przy 2 ‚oczkach’ rywali wskazuje na znaczną przewagę w tym elemencie. 2 asy serwisowe w reprezentacji Argentyny były efektem dobrych zagrywek Rodrigo Quiroga.

W przyjęciu wyraźnie lepsi byli biało- czerwoni – 47,30% doskonałego przyjęcia (na 74 piłek polscy przyjmujący idealnie ‚w punkt’ przyjęli 37 ), podczas gdy Argentyńczycy tylko 20,25 % ( 25 razy na 79 akcji przyjmujący Argentyny przyjmowali idealnie umożliwiając skuteczne rozegranie akcji )

W zestawieniu rozgrywających pierwszy rozgrywający naszej reprezentacji- Grzegorz Łomacz uzyskał notę 9,00, grający tylko kilka akcji na zmianie Paweł Zagumny – 2,75. Wyższą notę uzyskał Argentyńczyk- Nicolás Uriarte 9,25.

POLSKA                           ARGENTYNA
Punkty:

1. Jakub Jarosz             20 pkt                      1. Gabriel Arroyo        15 pkt
2. Bartosz Kurek           19                            2. Rodrigo Quiroga     15
3. Patryk Czarnowski     13                               Lucas Chavez         13

Atak:

1. Jakub Jarosz             18 pkt                      1. Gabriel Arroyo        14 pkt
2. Bartosz Kurek           16                           2. Lucas Chavez          13
3. Michał Ruciak            10                               Rodrigo Quiroga      13

Blok:

1. Bartosz Kurek            3 pkt                      1. Martín Costa Blanco   2 pkt
2. Patryk Czarnowski     2                            2. Gabriel Arroyo           1
3. Daniel Pliński             1                                Nicolás Uriarte           1

Zagrywka:

1. Patryk Czarnowski     3 pkt                          1. Rodrigo Quiroga      2 pkt
2. Jakub Jarosz             2
3. Michał Ruciak            1

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved