Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Prezes Jokera zdradził nazwiska pięciu zawodników

Prezes Jokera zdradził nazwiska pięciu zawodników

fot. archiwum

Jak zapewnia prezes Jokera Piła - Jerzy Jasiński, trwają intensywne prace nad tym, aby ostatecznie skład zamknąć do końca przyszłego tygodnia. - W tej chwili mogę podać nazwiska 5 zawodników, których na pewno zobaczymy w składzie Jokera.

Nowymi graczami Jokera są: Maciej Gorzkiewicz, Patryk Strzeżek, Damian Schulc i Jakub Kowalczyk, a na pozycji libero zagra wychowanek naszego klubu, który przed kilkoma tygodniami sięgał wraz z juniorami po srebrny medal MP, ale teraz jest już seniorem – Mateusz Januszewski – powiedział prezes Jerzy Jasiński.

Maciej Gorzkiewicz gra na pozycji rozgrywającego i mierzy 192 cm. Jest wychowankiem KS Metro Warszawa, a w minionym sezonie grał w Treflu Gdańsk. Także pierwszy rok spędzi w Pile wychowanek MOS Wola Warszawa – Patryk Strzeżek, który jest atakującym. Patryk ma dopiero 21 lat i występował już w Resovii Rzeszów oraz w Orle Międzyrzecz. Damian Schulc zamienia SPS Lębork na Jokera Piła i wzmocni rywalizację na środku siatki. Kolejnym nowym środkowym będzie Jakub Kowalczyk, który miniony sezon spędził w Zielonej Górze, a w swych szeregach bardzo chciał go mieć zespół z Nysy.

Sądzę, że do zespołu, po Mateuszu Januszewskim, dołączy jeszcze 2 naszych utalentowanych wychowanków. Mowa o atakującym Mateuszu Malinowskim i przyjmującym Łukaszu Ożarskim – dodał Jasiński.Do zamknięcia składu potrzeba jeszcze kilku podpisów pod kontraktami. Prezes Jasiński zapewnia, że trenerzy Dembończyk i Kubiak prowadzą szereg rozmów z zawodnikami, którzy miniony sezon spędzili w Jokerze, a jeszcze nie zdecydowali się na przejście do innego klubu oraz z zawodnikami, którzy sami zgłosili swój akces w kontekście gry w Pile.

Może uda nam się zakończyć budowanie składu do końca przyszłego tygodnia. Trzeba pamiętać o tym, co zresztą ostatnio ciągle powtarzam, że zaczęliśmy tworzyć nowego Jokera. Mamy pewne zobowiązania, które ciągną się za nami latami i w końcu chcemy się z nich wywiązać, aby uzdrowić sytuację naszego klubu. W tym roku stawiamy na zawodników młodych i bardzo utalentowanych, dla których najważniejszym motywatorem jest gra i rozwój. Nie stawiamy konkretnego celu przed nadchodzącym sezonem. Nie mówimy trenerom i zawodnikom, że muszą zająć 1,2 czy 5 miejsce. Mają po prostu dawać z siebie wszystko w każdym meczu – kontynuował prezes Jokera.

Poczynaniom Jokera bacznie przygląda się Starosta Pilski – Tomasz Bugajski, który nigdy nie ukrywał swojego zamiłowania do siatkówki. – O tym należy głośno mówić. Starosta Bugajski jest bardzo zaangażowany w pomoc Jokerowi. Wspomaga naszą ideę budowania nowego Jokera. Jest on wielkim zwolennikiem wyławiania talentów siatkarskich i pomagania im w granicach swoich możliwości. Zatem, jeżeli chodzi o siatkówkę młodzieżową w Pile, to mogę spokojnie i przepełniony optymizmem patrzeć w przyszłość – komplementował starostę Jasiński.

Pragnę również podziękować wszystkim osobom i instytucjom, które w bardzo krótkim czasie pomogły nam w organizacji Finału Mistrzostw Polski Juniorów, który okazał się być bardzo udaną imprezą. Jakiś czas termu otrzymaliśmy list z podziękowaniami i gratulacjami od Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Prezes Przedpełski wypowiadał się o organizacji wspomnianej imprezy tylko w samych superlatywach. Raz jeszcze dziękuję wszystkim przyjaciołom Jokera – zakończył Jerzy Jasiński.

Zatem przed Jokerem jeszcze trochę wytężonej pracy w związku z budowaniem składu, a w ostatnim tygodniu lipca rozpoczynają się przygotowania kondycyjne do nowego sezonu.

Więcej w serwisie pilskisport.pl

źródło: pilskisport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved