Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE mężczyzn: Rumunia pokonała zespół Wielkiej Brytanii

LE mężczyzn: Rumunia pokonała zespół Wielkiej Brytanii

fot. archiwum

W jedynym dzisiejszym meczu Ligi Europejskiej mężczyzn siatkarze Rumuni wygrali 3:0 z Wielką Brytanią. Podopieczni Steliana Moculescu są liderami grupy A, w której występują jeszcze Hiszpanie i Słowacy. kolejne mecze tej grupy już w sobotę.

Po porażce w drugim meczu poprzedniego weekendu Ligi Europejskiej Brytyjczycy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony zwłaszcza, że ich trener jak i kapitan zgodnie podkreślali, że jeżeli chcą awansować do Final Four muszą poprawić swoją grę.

Wprawdzie Rumuni wygrali 3:0, to reprezentanci Wielkiej Brytanii przez długi czas stawiali zacięty opór. Inauguracyjna partia to gra punkt za punkt. Na pierwszej przerwie technicznej gospodarze zdobyli niewielką przewagę. Później to Brytyjczycy zdobyli prowadzenie (14:16), jednak nie byli w stanie utrzymać go do końca seta. Druga partia to z kolei dobry start gości jednak bardzo szybko oddali oni niewielkie prowadzenie gospodarzom. Rumuni grali bardzo pewnie wygrywając tego seta 25:20. Trzecią partię od potężnego uderzenia rozpoczęli gospodarze prowadząc na pierwszej przerwie technicznej 8:1. Brytyjczycy nie poddawali się, co przyniosło efekt w postaci odrobienia strat i objęcia prowadzenia. Goście prowadzili już 21:19 jednak w końcówce lepsi okazali się gospodarze wygrywając 26:24.

Rumunia – Wielka Brytania 3:0
(25:22, 25:20, 26:24)Składy zespołów:
Rumunia: Began (7), Bartha (3), Lica (16), Borota (8), Chitigoi (15), Laza (7), Calin (libero) oraz Gontariu (1) i Teotoc
Wielka Brytania: Pipes (3), Plotyczer (10), Bennett (9), McGivern (11), French (1), Haldane (8), Hunter (libero) oraz Pink (4) i O’Malley

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy A Ligi Europejskiej mężczyzn

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved