Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Konrad Piechocki: Kurek nie jest na sprzedaż

Konrad Piechocki: Kurek nie jest na sprzedaż

fot. archiwum

- Padła taka oferta, ma charakter półoficjalny - mówi Ryszard Bosek o ofercie Trentino dla Bartosza Kurka. Zawodnik ma jednak ważny kontrakt ze Skrą, która nie zamierza się go pozbywać. Kadra bełchatowian nie będzie bardzo różniła się od tej z poprzedniego sezonu.

Słyszałem, że Trentino interesuje się Bartkiem, ale do klubu nie dotarło żadne oficjalne pismo w tej sprawie. Równie dobrze my możemy ogłosić, że interesujemy się Osmany Juantoreną – ucina wszelkie spekulacje prezes Skry, Konrad Piechocki. Kurek nie jest na sprzedaż. Niedawno podpisał nowy kontrakt do 2014 r. Przez dwa najbliższe lata nie ma możliwości, żeby bez naszej zgody przeszedł do innego klubu.

Bartosz Kurek może odejść do zagranicznego klubu mimo ważnego kontraktu ze Skrą, ale dopiero za dwa lata. Wcześniej potrzebna będzie zgoda Skry. Stare sportowe porzekadło mówi, że „zwycięskiego składu się nie zmienia". Kadra mistrzów Polski, w porównaniu z poprzednim sezonem, co prawda nie została taka sama, zmian jednak jest niewiele.

Z wypożyczeń, do Bełchatowa wrócili dwaj młodzi reprezentanci naszego kraju. Mowa tu oczywiście o wychowanku Skry – Pawle Zatorskim i Karolu Kłosie. Pierwszy z nich wraca do swojego rodzinnego miasta po dwuletnich występach w AZS Częstochowa, gdzie pokazał się ze znakomitej strony. Dość powiedzieć, że w minionym sezonie nowy bełchatowski libero zajął drugie miejsce w rankingu na najlepszego zawodnika na tej pozycji, ustępując jedynie Krzysztofowi Ignaczakowi. 20-letni (!) siatkarz może się już poszczycić (oprócz licznych sukcesów w rozgrywkach młodzieżowych) występami w pierwszej kadrze naszego kraju oraz awansem do ćwierćfinału zeszłorocznej edycji Ligi Mistrzów (AZS Częstochowa odpadł z późniejszym triumfatorem – Trentino Volley).Karol Kłos natomiast z bełchatowskim klubem związany jest już od dwóch lat, przy czym… nigdy nie zagrał w jej barwach choćby jednego spotkania. Nowy środkowy bełchatowskiego klubu przez 2 lata występował w AZS Warszawa, z którego wraca z wypożyczenia. Kłos również ma już za sobą występy w seniorskiej reprezentacji Polski, ba mogliśmy go oglądać podczas ostatniej potyczki w Argentynie, w której zdobył 5 punktów. Obaj zawodnicy ze Skrą związali się do 2013 roku.

Dwuletni kontrakt podpisał Paweł Woicki, który do Bełchatowa przenosi się z Bydgoszczy, gdzie grał przez ostatni sezon. Wcześniej nowy rozgrywający naszej ekipy bronił barw Resovii Rzeszów i AZS Częstochowa, z którymi sięgał m.in. po wicemistrzostwa kraju (w finałach dwukrotnie przegrywając właśnie ze Skrą) i Puchar Polski. Największym sukcesem popularnego „Wuja" jest oczywiście złoty medal mistrzostw Europy, wywalczony przed rokiem w Turcji.

Do 2012 roku, kontrakt podpisał także Bartłomiej Neroj. „Nowy-stary" rozgrywający Skry może jednak zostać wypożyczony do warszawskiej Politechniki. O rok umowę przedłużył z kolei Radosław Wnuk, który pozostaje tym samym zawodnikiem o najdłuższym stażu w bełchatowskim klubie – „Radzia" w „Brunatnej Stolicy" występuje nieprzerwanie od 2002 roku. Wcześniej, kontrakt do 2015 roku przedłużył Mariusz Wlazły.

Do drużyny dołączy także Argentyńczyk Daniel Lecouna – nowy trener przygotowania atletycznego, który aktualnie pracuje w kadrze Polski mężczyzn u boku Daniela Castellaniego. Drużynę opuszczają z kolei Maciej Dobrowolski i Piotr Gacek.

źródło: gazeta.pl, skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved