Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Daniel Castellani: W naszej grupie wszystko jest otwarte

Daniel Castellani: W naszej grupie wszystko jest otwarte

fot. archiwum

- W naszej grupie wszystko nadal jest otwarte, dlatego będziemy walczyć o udział w Final Six - stwierdził na konferencji prasowej we Wrocławiu Daniel Castellani. - Mamy nadzieję że mimo wszystko wygramy dwumecz z Polską - dodał Javier Weber.

To dla mnie wielki zaszczyt, że mogę być w kraju który ma tak świetna drużynę i znany jest ze znakomitej organizacji imprez siatkarskich. Wierzę, że będą to wyjątkowe zawody, obie drużyny prezentują naprawdę wysoki poziom – rozpoczęła konferencję prasową Supervisor FIVB, Howyda Mondy.Jest to pierwszy weekend Ligi Światowej w Polsce, dziękuję miastu Wrocław i wojewódzkiemu związkowi piłki siatkowej za pomoc w organizacji, wszystkim życzę prawdziwie sportowych wrażeń a naszej drużynie zwycięstwa – dodała Natalia Kostulska, która pełni funkcję dyrektora wykonawczego Ligi Światowej w Polsce.

Liga Światowa w końcu zagości na trzy weekendy w Polsce. Wielu kibiców cały rok czeka właśnie na te rozgrywki. Wierzę, że w tym roku z pomocą trenera i zawodników osiągniemy sukcesy tak w rozgrywkach Ligi Światowej jak i Mistrzostwach Świata. Drużyna nadal się buduje ale mamy siłę żeby w tym roku walczyć o najwyższe trofea – stwierdził prezes PZPS, Mirosław Przedpełski.

Cieszę się że wróciliśmy po trzech tygodniach wyjazdów do Polski. W naszej grupie wszystko nadal jest otwarte, dlatego będziemy walczyć o udział w Final Six. Do drużyny wrócił Daniel Pliński, Paweł Zagumny, Michał Bąkiewicz i Mariusz Wlazły. Nie są jeszcze w optymalnej dyspozycji ale wierzę, że sprawdzą się w tych meczach – mówił trener reprezentacji Polski, Daniel Castellani.Powoli wchodzimy do gry po kilku tygodniach przerwy, w związku z tym bardzo ważne będą te spotkania, mam nadzieję, że nie zawiedziemy kibiców – dodał Paweł Zagumny, który będzie we wrocławskich meczach pełnił rolę kapitana naszej reprezentacji.Bardzo się cieszymy, że jesteśmy w Polsce w kraju który żyje siatkówką. Wiemy że jesteśmy już w Final Six, ale mamy nadzieję że mimo wszystko wygramy dwumecz z Polską – optymistycznie stwierdził selekcjoner Argentyny, Javier Weber. Jestem pierwszy raz w Polsce i jestem pod ogromnym wrażeniem organizacji zawodów. Cieszę się, że będziemy mieli możliwość gry z reprezentacją Polski ponieważ zależy nam na tym, aby grać z najlepszymi – powiedział kapitan Argentyńczyków, Rodrigo Quiroga.

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved