Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Czy więcej to znaczy ciekawiej?

Czy więcej to znaczy ciekawiej?

fot. archiwum

Wprowadzenie nowego systemu rozgrywek ma na celu ich uatrakcyjnienie. Czy jednak dla kibiców atrakcją będzie oglądanie w środku tygodnia przemęczonych zawodników. Jacek Nawrocki i Adam Dąbrowny zabierają głos w tej sprawie.

Zarząd PlusLigi postanowił od nowego sezonu wprowadzić zmiany w systemie rozgrywek o których pisaliśmy tutaj. Nowy system to przede wszystkim więcej spotkań na wyrównanym poziomie, a to z pewnością ucieszy kibiców. Co jednak z zawodnikami, którzy są tylko ludźmi. – Mam wiele uwag, ale to nic nie zmieni, bo takie są decyzje zarządu ligi. Mam przed sobą terminarz i widzę, że praktycznie przez cały sezon będziemy grać systemem środa – sobota, bo dochodzą nam jeszcze występy w Lidze Mistrzów i Puchar Polski. Znów siatkarze będą musieli bazować na ambicji. Myślę przede wszystkim o zespołach mających w składach kadrowiczów. – mówi na łamach sport.pl Jacek Nawrocki, trener mistrzów Polski.

Prezes Siatkarza Wieluń Adam Dąbrowny mówi: – Dla kibiców na pewno będzie to coś fajnego, bo po podziale ligi na dwie grupy będą mogli obejrzeć więcej wyrównanych, a zatem ciekawszych spotkań. Zauważa jednak również konieczność rozegrania większej ilości spotkań, a co za tym idzie, grania w środku tygodnia.

Końcówka poprzedniego sezonu pokazała, że nawet w decydującej fazie play-off zdarzało się, że hale nie były zapełnione do końca. Należy zatem zadać pytanie czy warto zwiększać ilość spotkań kosztem zdrowia zawodników, skoro istnieje prawdopodobieństwo, iż trybuny podczas spotkań w środku tygodnia mogą świecić pustkami. Czy to zatem jest decyzja pod kibica. Wszystkie nasze najlepsze drużyny, tak żeńskie, jak i męskie biorą udział w europejskich pucharach, które są rozgrywane w środku tygodnia (poza turniejami finałowymi) i są pokazywane w TV. Można zatem zaryzykować stwierdzenie – co za dużo to niezdrowo.A to jeszcze nie koniec zmian, bo od nowego sezonu ruszają rozgrywki Młodej Ekstraklasy. – W tej sprawie doszliśmy do porozumienia na spotkaniu prezesów. Żaden z nas nie był chyba w pełni zadowolony, każdy miał jakieś zastrzeżenia. Zobaczymy, jak to wszystko będzie wyglądało w czasie rozgrywek – mówi Adam Dąbrowny. Z kolei Skra Bełchatów obawia się, że z powodu tych nowych rozgrywek trzeba będzie zlikwidować rezerwy, występujące w II lidze. – Nie można wykluczyć, że jakiś klub wystawi przeciwko nam kadetów, a wtedy wartość szkoleniowa takiego spotkania będzie żadna – stwierdza Jacek Nawrocki.

źródło: Gazeta Wyborcza, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved