Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Atlas Arena centrum Ligi Mistrzów

Atlas Arena centrum Ligi Mistrzów

fot. archiwum

Chociaż losowanie tegorocznych rozgrywek siatkarskiej Ligi Mistrzów dopiero dziś wieczorem, jedno już wiemy. Zarówno bełchatowianie, jak i siatkarki Budowlanych Łódź swoje mecze w tych rozgrywkach będą grali w "Atlas Arenie".

Nie mam wymarzonych rywali, ale chciałbym zmierzyć się z Fenerbahce Istambuł, w którym występuje Katarzyna Skowrońska. To drużyna złożona z samych gwiazd. Oprócz polskiej atakującej, Fenerbahce ma w kadrze takie sławy, jak Rosjanka Liubow Sokołowa, Brazylijka Fofao, Chorwatka Natasza Osmokrović, a ich szkoleniowcem został słynny Brazylijczyk Ze Roberto. I tak wiadomo, że trafimy na jeden z czołowych europejskich zespołów – mówi na łamach Gazety.pl.Łódź szkoleniowiec siatkarek z Łodzi Wiesław Popik. Zdobywczynie Pucharu Polski są debiutantem w europejskich pucharach. Klub powstał zaledwie 4 lata temu i ciągle pnie się w górę. Trudno się zatem dziwić trenerowi Popikowi, że marzy mu się pojedynek z gwiazdami światowej siatkówki. Nieco innego zdania jest prezes Marcin Chudzik, który za wszelką cenę chce uniknąć dalekich i kosztownych podróży. – Wolałbym przeciwników z Włoch czy Francji – mówi.

Z zupełnie innej perspektywy na Ligę Mistrzów patrzą włodarze Skry Bełchatów. – Chciałbym mieć w grupie jednego rywala atrakcyjnego marketingowo – uważa prezes Konrad Piechocki. Od wielu lat bełchatowianie są na początku rozgrywek wymieniani w gronie faworytów tych rozgrywek. Niestety jeszcze nigdy tej drużynie nie udało się awansować do ścisłego finału, a największymi sukcesami są dwa trzecie miejsca. Skra Bełchatów, jak przystało na jednego z faworytów, znalazła się w gronie drużyn rozstawionych, a bezpośrednio ceremonię losowania obserwować będą Konrad Piechocki, Grzegorz Stawinoga oraz menedżer drużyny Sebastian Gaszek. Z ramienia Budowlanych Łódź do Wiednia pojechali Marcin Chudzik, prezes Organiki Budowlanych oraz Piotr Kalinowski, dyrektor organizacyjny klubu.

W tegorocznych rozgrywkach Ligi Mistrzyń dokonano zmiany w systemie punktacji za zwycięstwa i będzie ona identyczna, jak w naszych rodzimych rozgrywkach PlusLigi. Bardzo istotna informacja dla kibiców dotyczy miejsca rozgrywania spotkań zarówno zespołu z Bełchatowa, jak i z Łodzi. Otóż obie drużyny będą swoje mecze w europejskich pucharach rozgrywały w łódzkiej "Atlas Arenie".źródło: gazeta.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved