Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Sprawa awansu do Final Six roztrzygnie się w Polsce?

Sprawa awansu do Final Six roztrzygnie się w Polsce?

fot. archiwum

- Przed nami dwa ważne mecze - mówią zgodnie trenerzy reprezentacji Niemiec i Kuby Raul Lozano oraz Orlando Samuels Blackood. Obaj również jednym głosem dodają: sprawa awansu do Final Six rozstrzygnie się w spotkaniach w Polsce.

Rywalizacja w grupie D rozpocznie się w piątek w Arena Trier. Tego dnia o 20.00 na parkiet wyjdą zespoły, które w tabeli zajmują pozycję lidera i wicelidera. Dzień później w tym samym miejscu (14.00) dojdzie do drugiego spotkania. – Wiemy jak silnym zespołem jest Kuba, ale chcemy wygrać oba spotkania. Postaramy się zaprezentować się lepiej niż w Hawanie, gdzie nasz rywal dwa razy zwyciężył. Musimy przede wszystkim poprawić blok oraz grę w obronie. Ataki Kubańczyków na pewno będą silne – powiedział Raul Lozano.Naszym celem jest awans do Final Six. Dlatego też nie możemy sobie pozwolić na porażki. Widzieliśmy mecze Niemcy-Polska i wiemy, że podopieczni trenera Raula Lozano mogą spisywać się znacznie lepiej niż w Hawanie. Nam na pewno będzie się grało znacznie trudniej. Będzie obca publiczność, inna hala i klimat – dodaje kubański szkoleniowiec.

Na półmetku rozgrywek grupy D Kuba zgromadziła 13 punktów, Niemcy 12, Polska 9, a Argentyna 2. Raul Lozano i Orlando Samuels Blackood mówią o dużej wadze meczów w Trierze, ale nie ukrywają, że najważniejsze decyzje w sprawie awansu zapadną w Polsce. W dwóch lipcowych rundach LŚ Kuba i Niemcy zagrają w Polsce. – Cała trójka jest bardzo silna. Każde rozstrzygnięcie jest możliwe. Sprawa awansu do Final Six będzie otwarta do ostatniego meczu – mówią obaj trenerzy.

W drużynie niemieckiej dwóch-trzech graczy miało problemy żołądkowe. – Mam nadzieję, że wszyscy w piątek wieczorem będą w pełni sił – powiedział trener Lozano. Natomiast kontuzji doznał Kubańczyk Keibir Gutierrez. Na mecze w Trierze sprzedano już ponad tysiąc biletów. Gospodarze liczą, że w dniach spotkań zainteresowanie będzie jeszcze większe. Każdy kto przyjdzie na mecz w stroju narodowym Niemiec może liczyć na 25 procent zniżki.Kadra Niemiec:

Robert Kromm, Jochen Schöps, Manuel Rieke, Sebastian Prüsener, Max Günthör, Denis Kaliberda, Sebastian Schwarz, Patrick Steuerwald, Ferdinand Tille, Georg Grozer, Marcus Böhme, Lukas Bauer, Björn Andrae, Christian Dünnes.

Kadra Kuby:

Wilfredo Leon, Henry Bell, Osmany Camejo, Robertlandy Simon, Yoandri Diaz, Raydel Hierrezuelo, Gustavo Leyva, Fernando Hernandez, Isbel Mesa, Joandry Leal, Keibir Gutierrez, Rolando Cepeda

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved