Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Pilskie siatkarki mają skład na awans

Pilskie siatkarki mają skład na awans

fot. archiwum

Amerykanka Justin Landi i Jamajka Lecia Brown znalazły się w kadrze PTPS Piła przed nowym sezonem ligowym. Innymi wzmocnieniami są Marta Czerwińska oraz dobrze znana w Pile Irina Archangielska. Wygląda na to, że pilanki będą faworytami I ligi.PTPS Piła zagra w I lidze, choć nie zostało zdegradowane z ekstraklasy. Targany kłopotami pilski klub odsprzedał jednak miejsce ekipie Trefla Sopot. Teraz szykuje się do startu w I lidze, w związku z czym trzeba było np. zmienić datę zgrupowania z września na sierpień. I liga rozpoczyna bowiem rozgrywki wcześniej niż ekstraklasa.

Wygląda na to, że pilankom udało się skompletować skład, który walczyć będzie o powrót do ekstraklasy. – Taki jest plan, ale w odróżnieniu od Trefla Sopot nie będę zapewniał, że tak się stanie – mówi wiceprezes pilskiego klubu Radosław Ciemięga .

Skład pilanek budzi jednak respekt. Jak informowaliśmy kilka tygodni temu, drużynę wzmocniły dwie zawodniczki z Ameryki – to Justin Landi ze Stanów Zjednoczonych oraz czarnoskóra środkowa Lecia Brown z Jamajki. Nie jest ona zbyt wysoka, za to bardzo skoczna.

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved