Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Daniel Pliński: Teraz mogę dać więcej reprezentacji

Daniel Pliński: Teraz mogę dać więcej reprezentacji

fot. archiwum

- To Daniel Castellani rządzi w reprezentacji Polski, to on podejmuje decyzje - mówi Daniel Pliński, środkowy w kadrze Argentyńczyka. - Niektóre sprawy z nami konsultuje, wsłuchuje się w nasze prośby i sugestie. Ale to nie zmniejsza jego autorytetu.

Daniel Pliński dopiero rozpoczyna tegoroczną przygodę z Ligą Światową. Mecze we Wrocławiu z Argentyną będą pierwszymi, w jakich zagra w 2010 roku. Jak mówi zawodnik, daleki jest od optymalnej formy, jednak obiecuje, że zrobi wszystko, aby pomóc Polakom w odniesieniu zwycięstwa. – Przez pięć tygodni nie trenowałem, a na zgrupowaniu w Spale pojawiłem się zaledwie osiem dni temu – zaznacza siatkarz.

Niektórzy siatkarze otrzymali wolne od reprezentacji ze względu na kontuzje. Inaczej było z Plińskim, który nie narzekał na jakiekolwiek urazy. Urlop jednak otrzymał. – Czułem się zmęczony trudami sezonu zarówno fizycznie, jak i psychicznie – tłumaczy. – Miałem dość ciągłych treningów, meczów, wyjazdów. Nie jestem młodzieniaszkiem, mam 32 lata, a organizm się buntuje i domaga odpoczynku. Te kilka tygodni luzu były mi bardzo potrzebne. Jestem przekonany, że dzięki urlopowi będę mógł więcej dać reprezentacji, będę grał lepiej. Poczułem głód siatkówki.

Mówi się, że Castellani jest liberalnym trenerem. To całkiem inaczej, niż jego poprzednik, Raul Lozano. Powoli zaczynają się spekulacje, ze to zawodnicy będą rządzić w kadrze, co byłoby kuriozalną sytuacją. Pliński jednak nie zgadza się z takimi opiniami. – To Daniel rządzi w reprezentacji Polski, to on podejmuje decyzje – mówi. – Niektóre sprawy z nami konsultuje, wsłuchuje się w nasze prośby i sugestie. Ale to nie zmniejsza jego autorytetu. Wręcz przeciwnie, Castellani jest człowiekiem o wielkiej charyzmie, wszyscy bardzo go cenimy. Mogę zapewnić, że Daniel nie da sobie wejść na głowę. Już pokazał, że wie co robi, kiedy w poprzedniej Lidze Światowej wystawił młodych zawodników. Potem zdobyliśmy mistrzostwo Europy.
Więcej w czwartkowym „Przeglądzie Sportowym"

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved