Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Najwyższy poziom i świetna atmosfera w Starych Jabłonkach

Najwyższy poziom i świetna atmosfera w Starych Jabłonkach

fot. archiwum

"Atmosfera w Starych Jabłonkach jest wspaniała. Każdy, kto tam był, wie o tym doskonale. Ten, kto tego jeszcze nie doświadczył, niech w tym roku przyjedzie, żeby się o tym przekonać." - powiedział na konferencji prasowej w Centrum Olimpijskim w Warszawie Mirosław Przedpełski.

Zawody, w których udział wezmą najlepsze męskie i kobiece duety świata, rozgrywane będą w dniach 2-8 sierpnia 2010 na terenie Hotelu Anders w Starych Jabłonkach.

Mirosław Przedpełski (Prezes PZPS):Turniej na Mazurach to impreza godna promowania, chwalenia się nią na świecie. Polityka Polskiego Związku Piłki Siatkowej – inwestowania w siatkówkę plażową – daje rezultaty, z czego bardzo się cieszymy. Popularność siatkówki plażowej jest coraz większa, powstaje coraz więcej boisk, a plaża to fantastyczne miejsce do uprawiania sportu dla całej rodziny. Czuję satysfakcję, że udało nam się namówić firmę Orlen do zaangażowania się w tę dyscyplinę sportu i myślę, że nie będą żałować tego, że zdecydowali się na sponsoring i współpracę. Oczywiście, liczę na dobry wynik sportowy Polaków, tym bardziej, że nasz najlepszy męski duet – Mariusz Prudel/Grzegorz Fijałek sami czują, że są silni i w tym roku w każdym z międzynarodowych turniejów to pokazują. Atmosfera w Starych Jabłonkach jest wspaniała. Każdy, kto tam był, wie o tym doskonale. Ten, kto tego jeszcze nie doświadczył, niech w tym roku przyjedzie, żeby się o tym przekonać.

Andrzej Dowgiałło (Promotor Turnieju):Grand Slam w Starych Jabłonkach będzie wydarzeniem największej rangi – sportowej, ale nie tylko – bo także rozrywkowej. Mam nadzieję, że polska para zdobędzie wreszcie medal w Pucharze Świata, bo dotychczasowe wyniki Grzegorza Fijałka i Mariusza Prudla pozwalają to sugerować. Chciałbym podkreślić, że coroczna impreza odbywa się w Starych Jabłonkach dzięki PZPS, który wykreował to miejsce, za co bardzo jesteśmy wdzięczni.Mariusz Prudel (zawodnik reprezentacji Polski):Nikt się nie spodziewał, że obecny sezon zaczniemy aż tak dobrze. Wyniki, które osiągamy, są naprawdę rewelacyjne i bardzo się z tego cieszymy. Wszystkie inwestycje – treningi w Brazylii czy w USA, możliwości trenowania plażowki przez cały rok przynoszą efekty. Bez tego nie bylibyśmy w stanie dorównać najlepszym parom na świecie – Brazylijczykom, Hiszpanom, Amerykanom czy Niemcom. Mam nadzieję, że w Starych Jabłonkach uda nam się przełamać niemoc i wreszcie staniemy na podium Pucharu Świata w siatkówce plażowej.

Sławomir Robert (trener kadry narodowej siatkarzy plażowych): W tym roku rywalizacja wśród mężczyzn jest bardzo wyrównana, wszyscy grają na najwyższym, światowym poziomie i my też zaliczamy się do tej elity. Chcielibyśmy ten poziom utrzymać i będziemy ciężko pracować, żeby tak się stało. Życzyłbym sobie, żeby w tym roku polski zespół walczył w Starych Jabłonkach o jeden dzień dłużej niż w ubiegłym, czyli żeby zdobył medal…

Joanna Wiatr (zawodniczka reprezentacji Polski): – Bardzo się cieszymy się, będziemy grać w starych Jabłonkach w turnieju głównym. Chciałybyśmy wyjść z grupy i oczywiście będziemy starały się osiągnąć jak najlepszy rezultat.

Katarzyna Urban (zawodniczka reprezentacji Polski):Mam nadzieję, że pokażemy się w Starych Jabłonkach z jak najlepszej strony, ale łatwo nie będzie, bo w kobiecej rywalizacji ciężko dogonić te najlepsze pary. Zrobimy jednak co w naszej mocy, by polska publiczność kibicowała nam jak najdłużej.

źródło: inf. prasowa, PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved