Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Piast Szczecin w drugiej lidze?

Piast Szczecin w drugiej lidze?

fot. archiwum

Wiele wskazuje na to, że siatkarki niedawno powstałego SSPS Piast zobaczymy od nowego sezonu na parkietach II ligi. W klubie trwają obecnie intensywne prace, by wszystkie formalności załatwić do przyszłego tygodnia.

A jest co, bo jak się okazało, nowo powstały podmiot nie może od razu wykupić miejsca w lidze. Prawo takie mają tylko te kluby, które już grały co najmniej na trzecioligowym poziomie.

Wyjście z sytuacji jednak się znalazło. SSPS na zasadzie umowy partnerskiej z UKS-em Osiemnastka, który w ubiegłym sezonie walczył o awans, przystąpi do rozgrywek II ligi pod nazwą UKS Osiemnastka Piast Szczecin. Trenerem zespołu będzie Tomasz Kławsiuć. Juniorki klubu mają z kolei wystąpić w III lidze. Do 15-go lipca poznamy nazwiska zawodniczek, które na pewno zagrają w szczecińskim klubie. Już teraz wiemy, że trzon zespołu będą stanowić siatkarki, wiodące prym w trzecioligowej Osiemnastce. Niewykluczone, że zespół wzmocni jeszcze kilka innych, znanych wśród szczecińskich fanów, siatkarek. Od sierpnia zespół rozpocznie przygotowania do rozgrywek.

Więcej o działalności klubu i najbliższych planach dowiemy się niebawem. Spotkanie informacyjne z dziennikarzami i kibicami odbędzie się najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu.źródło: ligowiec.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved